Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat leon 1.6 sport mu 1.4 tsi mi ? lütfen yardım..

Araçtan keyif mi almak istiyorsunuz ekonomi yapsın mı istiyorsunuz ?
1.6 tüplü Leon tabi ki kafanızın daha rahat olmasını saglayacaktır fakat araçtan keyif almayı TSI motorla ancak elde edebilirsiniz. Pancar motordan ben de önceki aracımda kullanıyordum fakat gitmiyordu eşşek. Şimdiki TSI basınca ( önceki araca nazaran ) koltuga yaslaması, en azından gaza basınca arabanın hızlanmaya istekli olması keyifli. TSI motorda basmazsanız ekonomik diyecegim fakat basarım demişsiniz o yüzden;
Ekonomi => 1.6 tüplü veya 1.6 TDI
Keyif => TSI
şu an ona karar verebilmiş değilim :( performans mı bütçe mi...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

tsi aşırı derecede bağımlılık yapar. eskiden babamın hdi gidiyo zannederdim. en son bindiğimde bozuk bu gitmiyo dedim :cool: babam bana yetiyo dedi :D
ben yılda iki defa mardin-kocaeli arası seyahat yapıcam, 1.6 tüplü bana yeter sanırım ama hani performansı o kadar mı kötü yaa

yaklaşık 1 aydır 1.6 kullanıcıyım benzınlı aldım lpg sistemini kendim uygulattım içim rahat rahat biniyorum.307 1.4 den sonra oldukça tatminkar oldu benim için.Tavsiyem yakıt konusunda sıkıntınız yoksa bölgenizde trafik problemi yoksa 1.4 egerkı tasarruf edip kafam rahat etsin derseniz alın 1.6 lpgyi kendiniz güzelca saglam biryerde yaptırınkafanız da cebinizde rahat eder.Ben lpgli olmasına ragmen bir fark göremedim bbana gayet yeterli tabii 1.4 kıyaslamadan :)

yaklaşık 1 aydır 1.6 kullanıcıyım benzınlı aldım lpg sistemini kendim uygulattım içim rahat rahat biniyorum.307 1.4 den sonra oldukça tatminkar oldu benim için.Tavsiyem yakıt konusunda sıkıntınız yoksa bölgenizde trafik problemi yoksa 1.4 egerkı tasarruf edip kafam rahat etsin derseniz alın 1.6 lpgyi kendiniz güzelca saglam biryerde yaptırınkafanız da cebinizde rahat eder.Ben lpgli olmasına ragmen bir fark göremedim bbana gayet yeterli tabii 1.4 kıyaslamadan :)
benim için yakıt da önemli tasarruf da.. benzin fiyatı belli arkadaşım, benzin hem pahalı hem de gaza göre daha fazla yakıyo.. ben aslında 1.6 stylance kafama koymuştum ama arabayı öyle anlattılar ki hani dedim brodway gibi gaz mı yemicek :(

şimdi arkdaşımda 1.6 110 bg peugeot 307 var (2004). herhangi bir 2008 leon stylance model o peugeot kadar performans verir mi ?

benim için yakıt da önemli tasarruf da.. benzin fiyatı belli arkadaşım, benzin hem pahalı hem de gaza göre daha fazla yakıyo.. ben aslında 1.6 stylance kafama koymuştum ama arabayı öyle anlattılar ki hani dedim brodway gibi gaz mı yemicek :(

şimdi arkdaşımda 1.6 110 bg peugeot 307 var (2004). herhangi bir 2008 leon stylance model o peugeot kadar performans verir mi ?
olay beklentilerle farklılık gösteririr, leon 2,0 araca göre elbet hantal kalır fakat hangi araca göre bu karşılastırmayı yapmış o arkadaşımız bilmiyorum..
110luk 307 dizel farkında tork farkı olacaktır fakat leonunda hakkı yenmez dedıgım gıbı lpg uygulamasını kendınız saglam ıyı bır usta bulup yaptırmanızdır.hakkınızda hayırlısı.

olay beklentilerle farklılık gösteririr, leon 2,0 araca göre elbet hantal kalır fakat hangi araca göre bu karşılastırmayı yapmış o arkadaşımız bilmiyorum..
110luk 307 dizel farkında tork farkı olacaktır fakat leonunda hakkı yenmez dedıgım gıbı lpg uygulamasını kendınız saglam ıyı bır usta bulup yaptırmanızdır.hakkınızda hayırlısı.
eyvallah arkadaşım sağolasın, yalnız bahsettiği peugeot 307 lpgli... ben dizel arabayla karşılaştırmadım :)

eyvallah arkadaşım sağolasın, yalnız bahsettiği peugeot 307 lpgli... ben dizel arabayla karşılaştırmadım :)
aklım artık 110luk dıyınce dizele gidiyor ,bende daha lpg ve benzıne alasamadım mazur gör :)
emın ol 307den sonra bariz farklar hiisedeceksin,fakat sanırım yogun kullanmadıgımda daha aracla anlasamadım guvenemedık bırbırımıze :D

aklım artık 110luk dıyınce dizele gidiyor ,bende daha lpg ve benzıne alasamadım mazur gör :)
emın ol 307den sonra bariz farklar hiisedeceksin,fakat sanırım yogun kullanmadıgımda daha aracla anlasamadım guvenemedık bırbırımıze :D
peki arabanın yol tutuşu nasıl ? ESP var mı ?

şu an ona karar verebilmiş değilim :( performans mı bütçe mi...

ben yılda iki defa mardin-kocaeli arası seyahat yapıcam, 1.6 tüplü bana yeter sanırım ama hani performansı o kadar mı kötü yaa

pozantı ve nur dağı çıkışlarında fark çok net belli olur :cool:

benim için yakıt da önemli tasarruf da.. benzin fiyatı belli arkadaşım, benzin hem pahalı hem de gaza göre daha fazla yakıyo.. ben aslında 1.6 stylance kafama koymuştum ama arabayı öyle anlattılar ki hani dedim brodway gibi gaz mı yemicek
frown.gif

olay 1.6 nın performansının kötü olması değil. tsi motor çok çok iyi bi nimet... 2.0 opel kullanan adam bile kullanana kadar inanmadı.

peki arabanın yol tutuşu nasıl ? ESP var mı ?
evet mevcut,daha arac sınırlarını ögrenemedım öyle bir yola çıkmadım tam huyunu suyunu bılmıyorum.fakat motordakı sessızlık ve aracın horultusu ve koltuklar adamı farklı bır aleme alıyor :) yıne bununla beraber DSR,ABS,TCS de mevcut ayrıca vagcom aracılıgı ıle emınolmamakla beraber xds özelligi açılabiliyormuş yine diyorum kesin bilgim yok..
egerki istanbula yolun düşerse gel direksiyona otur anlarsın :)

Ben Kocaeli'de oturuyorum şu an mardindeyim.. Gelirsem görüşmek isterim Allah razı olsun kardeşim :))

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt