Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Kasko

ya arkadaşlar 1 saat önce bir sigorta şirketine uğradım full kaskoyu hesaplattım ve bir çok kasko firmasına baktık 1200 ila 2100 lira arası teklifler aldım.
2009 model seat cordoba 1.4 tdı stylance için çok fazla bir fiyat değilmi ?
Üstelik araca ilk defa kasko yapılacağından İlk kasko indiriminide vermiyorlar. Bu kadar uçuk fiyatları duyunca soğur oldum kaskodan :(

1500 liradan aşağıya adam gibi bır kasko yok maalesef fiyatlar çok uçuk

ya anlamadım ben nasıl 600/700 gibi bir rakama yaptırdım sıfır aldığımda

2.000 liralara (100 binliralık extra yoksa)seat kaskosumu olur

Ben de 800 civarı bi rakam veriyorum ama araç benim üstüme değil emin olmamakla birlikte sanırım yaşta etkiliyomuş

Ben de yaklaşık 45 gün önce ibiza 1.4 referance için kasko yaptırdım.
Yaş ve plakanın kayıtlı olduğu il, daha önce sürücünün ya da aracın kazası var mı, her şey fiyatı etkiliyor.
Ben fiyat alırken rakamlar 1050 TL-2000 TL arasında değişiyordu:rolleyes:

Bir de sıfır arabada kaskoda indirim oluyormuş. Misal ben bu sene 1050 TL verdim, seneye % 25 hasarsızlık olsa 800 TL vereceğim olayı olmayacakmış. Seneye de 950-1000 TL gibi bir şey çıkabilir diyorlar hasarsızlık olsa dahi.

Kaskoda fiyatı etkileyen faktörler yas aracın yası ve ruhsat sahibinin gecmis yıllardaki skordur.Ayrıca ilk defa kasko yapılıyorsa bu fiyatın yüksek çıkmasında etkili.

burçak geçmiş yıllardaki skoru ne belirliyor sadece sürücünün yaptığı kazalarmı

Evet yekta abi gecmis yıllardaki kazalar belirliyor.Bir de her sene düzenli kaskosu varsa ve hiç hasar yapmadıysa skoru yüksek musteridir.sigorta yaptırmaya 2 sene ara vermişse aradaki 2 seneyi bilemediğimiz için müşterinin skoru düşer.hiç kaskosu olmayan müşteri riski degerlendiremedigimiz için düşük skor alır.Eurekosigorta da bu sekilde işliyor ama cogu sigorta Şirketi de aynı skorlamayi yapıyor.

kesinlikle allianza yaptırmyaın alın benim olay gibi başınız agelmesin parka halindeki aracımaa vurmuşlar aracımı doğuş a cektim yaptırdım kasko bozulacak biliyordum allianz araştırmaya aldı dosyayı ve red verdi uyşmazlık varmış beynal kaza arasında ödemeye yanaşmıyorlar şimdi sigorta tahkik komisyonuna başvuracaım allianzdan uzak durun

diyelimki ben seat serviste değilde özelde yaptırmak istıyorum nasıl olacak ?
ayrıca ;
doğuş oto LPG li araçları servise sokmuyor bununla ilgili bir açıklamaları varmı ?

Aynen LPG li Araçları Nerde yaptıracaklar Acaba.. :eek:

Geri
Üst Alt