Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT İBİZA TRİM SESLERİ

aucvcauc

Kayıtlı Üye

Merhaba Forum Üyeleri,

2021 yılında satın aldığım araçtan gelen çeşitli sesler nedeniyle ben de çok şikayetçiyim. Servise gitmeme rağmen sorunun çözülememesi can sıkıcı. Bu sinir bozucu seslere çözüm bulmak için ben de kendim araştırmaya başladım.

Kapılardan gelen çıtırtı sesleriyle işe başladım. Fotoğraflarda da göreceğiniz gibi cam açma kapama düğmelerini çıkardım ve plastiklere değen kısımlarına kadife ve tüy benzeri kaplamalı bantlar yapıştırdım. Umarım bu sesleri büyük ölçüde azaltır.

İlerleyen günlerde aracın farklı yerlerinden gelen seslerin çözümlerini de sizlerle paylaşacağım.

20240305_094508.jpg20240305_210921.jpg20240305_212105.jpg20240305_215139.jpg

Kapı içlerini ve torpido gözünü ben de kadife kaplama yaptım biraz uğraştırdı ama sonunda güzel bir işlem oldu sesi bir nebze azalttığını söyleyebilirim ürünü vagmarket ten almıştım sizde modeli belirterek uygun olan kiti alabilirsiniz. Unutmazsam daha sonra fotoğraflarını buraya eklerim.

Kapı içlerini ve torpido gözünü ben de kadife kaplama yaptım biraz uğraştırdı ama sonunda güzel bir işlem oldu sesi bir nebze azalttığını söyleyebilirim ürünü vagmarket ten almıştım sizde modeli belirterek uygun olan kiti alabilirsiniz. Unutmazsam daha sonra fotoğraflarını buraya eklerim.
Dediğiniz kaplama işini bende yaptım ve çok memnunum. Graficar'dan satın almıştım bende.
Bu ibiza'daki diğer trim sesleri arabayı sattıracak neredeyse. 10 yıllık Toledo'mda bir tane bile ses yokken bu araç cips gibi çıtır çıtır.

• Beğen
Reaksiyonlar: Gvn
Geri
Üst Alt