Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

seat ibiza 1.4 tdi yakıt tüketimi..

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında cigaerkan tarafından paylaşıldı.

1. cigaerkan

cigaerkan SCW Üyesi

18
    2
    1
    selamlar saygılar arkadaşlar..arabamı yeni aldım ve yakıtı tam olarak ölçme fırsatı bulamadım..normal bir kullanımla kmde ne kadar yakıyor ibizalar.forumlarda çok az yakıyor diyen var ,çok yakıyo diyende bende anlamadım bu işi..ibiza tdi kullanan arkadaşalrın yorumalrını bekliyorum..

2. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    Merhaba;
    Bakımı geldi yağ vs filitreler değişecek olmasına rağmen klima açık halde şehir içinde 185-190lira yakıyor.Ama bakımdan sonra gözle görülür düşüş yaşanıyor!
    Normali 160 170 lira civarından

xx

3. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    az yakar diyenlerdenim o zaman.. :)

4. schumi

schumi SCW Üyesi

8.180
    1.216
    113
    1,4 benzinli normal kullanımda 228 bin lira yakıyor km. de...TDI motor da bu rakam çok daha aşağıdadır...

5. my_gisu

my_gisu SCW Üyesi

596
    5
    18
    erkan bey aracınız kaç model? bnm aracım 2009 model ama 2008 kasalardan bi eski kasa yani 6L dediklerinden. 1.4 tdı 80 hp motor var. basmadığınız sürece araç resmen kokluyor, bastığınızda da sadece damla damla içiyor :)) her şekilde az yakıyor yani :) bnm ortalama değerm 6lt/100km dir. karışık değermdir. ayrıca aracı da oldukça atak kullanıyorm.

6. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Sizin araç fazla yakıyomuş o motora göre.

7. my_gisu

my_gisu SCW Üyesi

596
    5
    18
    dedğim gibi ben çok atak kullandığım için evt. ancak sabit hızlarda kullansam yada daha sakin kullanabilsem 4.5 lt ye kadar inebilirm. hesaplarıma göre şu andaki kullanımımda bile 1lt yakıtla 17km kadar yol yapabiliyorum. teşekkrler :)

8. cigaerkan

cigaerkan SCW Üyesi

18
    2
    1
    slmlar arkadaşlar 1.4 tdi ibiza aracımı genelde sehir içinde ve sıkca kullanıyorum..kmde 180-190 yakıyor,ibiza kullanan arkadaşlar fazla yaktığını söylüyorlar..sizce nası?

9. suhad

suhad SCW Üyesi

290
    5
    18
    6,5-7lt /100km istanbul şehir içi agresif kullanım sonucu

10. ERK_RS

ERK_RS SCW Üyesi

2.834
    80
    48
    istanbul ici 6.5 ortalamam.