Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

SEAT da 2 yaş ve üzeri araçlarda kampanya başlamış! 1 aylık

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında mete tarafından paylaşıldı.

1. mete

mete SCW Üyesi

402
    29
    28
    Selam arkadaşlar,
    Dün SEAT dan mesaj geldi, 2 yaş ve üzeri araçlarda
    Hava Filtresi
    Polen Filtresi
    Yağ Filtresi ve
    Motor yağı bakım paketi 370 tl yerine 249 tl olmuş 1 aylığına

sizce nasıl fiyat Cumartesi bana bunlara artı buji değişimiyle (30 000 km bakımı) 570 tl civarı demişlerdi ;)

2. Turhal

Turhal SCW Üyesi

695
    135
    43
    aynı mesaj banada geldi
    370 çok uçuk bi rakamdı zaten 249 normal gibi
    ama işçilik dahilmi sormak lazım.
    tapa değişimi cam silecek suyu işçilik derken
    extralarla yine 350 yada üstü bi rakama çıkabilir...

3. 18891945

18891945 SCW Üyesi

784
    122
    43
    özel servisi her türlü yeğlerim..hem daha hesaplı, hem de yağı varilden alacağıma gider reyondan alırım..

4. mete

mete SCW Üyesi

402
    29
    28
    işcilik dahildir bence ben aradım motor yağı bakım paketi nedir diye belli olmaz eksikse ekleme yapıyoruz derler :)
    ama motor yağı değişimide varmış, cam suyunu ben koydum, ben yaptırıcam ama hiçbir ekstra vermem diye konuşacağım ;)

5. byanmaz

byanmaz SCW Üyesi

61
    13
    8

aynı paket özel serviste 200 TL'ye çıkıyor. ben filtreleri internetten alıyorum. bosch marka hava,polen (karbonlu), yağ filtresi toplam 70-80 TL. 4lt castrol edge yağ 100-110 tl. 20 TL de servis işçilik ücreti.

bu mesaj bana da gelmişti. 2 yaş üstü seatlara %20'ya kadar indirim var. fırsat bu fırsat ses yapan arka teker poryasını değiştireyim dedim. Yetkili servis FAG marka porya için 330 TL istedi. 120 TL de işçilik için. Parçacıdan aynı poryayı 160'a aldım. 40 TL de servise verdim.
    yağ değişimi gibi periyoduk işleri yağı filtreyi kendim alıp herhangi bir serviste değiştiriyorum. Onarım vs gibi şeyler için de vw grubunda uzmanlaşmış bir özel servise gidiyorum. yetkili servisin hiç acıması yok.

6. mesahin02

mesahin02 SCW Üyesi

45
    15
    8
    Burak hocam sen bu filtreleri vs hangi siteden temin ediyorsun acaba?

7. dgkndmrr

dgkndmrr SCW Üyesi

3.523
    584
    113
    evet bende merak ettim bu sorunun cevabını ?:)

8. byanmaz

byanmaz SCW Üyesi

61
    13
    8
    Otostart.com | Oto Yedek Parça - Anasayfa

yedek parçacı siteler içinde bana en derli toplu gelen site bu.

9. mete

mete SCW Üyesi

402
    29
    28
    @byanmaz bende araştırdım fiyatları dediğin gibi ama sen bosch bulmuşsun ben yan sanayi bulmuştum, ama yan sanayilerde
    türk malı filan değil avusturya malı Volkswagenlerle aynı zaten, ben kararsızım dediğin gibi 50 tl fark ediyor, arabayı satarken
    servis bakımlı oluyor ;) bu bakımdan sonra 15000 daha gider

10. byanmaz

byanmaz SCW Üyesi

61
    13
    8
    haklısın, 50 tl için bakım tarihçesini bozmaya değmez. ama araba benimki gibi 200bin km'ye dayanınca periyodik bakım dışında masraflar çıkmaya başlıyor. o zaman insanın ayağı yetkili servise gitmiyor. ağır bakımlarda, tamiratlarda yüzlerce lira farkediyor :)

Sayfayı Paylaş