Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sanruuf Gıcırtısı

AYDKRD

Kayıtlı Üye
arkadaşlarım abilerim büyüklerim küçüklerim.. 4 aylık aracım aldığımdan beri bir sanruf çatırtısı sola dönerken çatırtı sağa dönerken çuturtu..
Servis de Sunruf bakımı da yaptılar, mekanizmayı yağladılar, temizlediler ayarladılar hatta silikon sprey de verdiler sonra bana araç 2 gün bile kaldı orda ama yine başladı ses yapmaya. Bir de yağlarken o siyah perde açıldığında öne çıkan o da lekelenmiş.
Şimdi randevu aldım bir daha ses yapıyor diye ama bunun kesin çözümü yok mu? Sürekli ayar ya da bakım mı istiyor?
Babam da bmw araç var 4 yaşında tık ses yok.
Amcam da audi a4 var 7 yaşında onda da ses yok ama araştırdım özellikle Q5 ve Leon larda bu ses kronikmiş..
Var mı kökten çözen? Sunrufu kırmak haricinde :))

arkadaşlarım abilerim büyüklerim küçüklerim.. 4 aylık aracım aldığımdan beri bir sanruf çatırtısı sola dönerken çatırtı sağa dönerken çuturtu..
Servis de Sunruf bakımı da yaptılar, mekanizmayı yağladılar, temizlediler ayarladılar hatta silikon sprey de verdiler sonra bana araç 2 gün bile kaldı orda ama yine başladı ses yapmaya. Bir de yağlarken o siyah perde açıldığında öne çıkan o da lekelenmiş.
Şimdi randevu aldım bir daha ses yapıyor diye ama bunun kesin çözümü yok mu? Sürekli ayar ya da bakım mı istiyor?
Amcam da audi a4 var 7 yaşında onda da ses yok ama araştırdım özellikle Q5 ve Leon larda bu ses kronikmiş..
Hocam sunroof sesini kronik sorun olarak ilk defa duydum ben yaşamadım çevremde de yaşayan kimse yok.Varsa eğer öyle bir şansınız değişmesini talep edin bence

Bazı modelleri Sunrooflarında sürekli bu sıkıntılar yaşanıyor maalesef. Daha önce farklı modellerde de rastladım. maalesef ses gelmeye başladıysa düzenli bakım harici çözüm yok. Biraz ısrarcı olursanız mekanizmayı değiştiriyorlar. Ama yine aynı durum tekrar edebiliyor.

Hocam sunroof sesini kronik sorun olarak ilk defa duydum ben yaşamadım çevremde de yaşayan kimse yok.Varsa eğer öyle bir şansınız değişmesini talep edin bence

Valla 3 tane FR var çevremde hepsinde de aynı.
Ama sürekli açık geziyoruz tozlanıyor vs diyoruz da aşırı rahatsız ediyor.
[doublepost=1487860030,1487859967][/doublepost]
Bazı modelleri Sunrooflarında sürekli bu sıkıntılar yaşanıyor maalesef. Daha önce farklı modellerde de rastladım. maalesef ses gelmeye başladıysa düzenli bakım harici çözüm yok. Biraz ısrarcı olursanız mekanizmayı değiştiriyorlar. Ama yine aynı durum tekrar edebiliyor.
Allah razı olsun :) ama ayar ediyor beni bu ses..

Wd 40 deneyin hocam baya rahatlattı sunrufu

Valla 3 tane FR var çevremde hepsinde de aynı.
Ama sürekli açık geziyoruz tozlanıyor vs diyoruz da aşırı rahatsız ediyor.
[doublepost=1487860030,1487859967][/doublepost]
Allah razı olsun :) ama ayar ediyor beni bu ses..

Her arabanın farklı bir huyu var maalesef. benim de sağ arkadan fena trim sesi gelmeye başladı. Göstermem lazım. Ama servislerde zaman öldürmek istemiyorum.

Her arabanın farklı bir huyu var maalesef. benim de sağ arkadan fena trim sesi gelmeye başladı. Göstermem lazım. Ama servislerde zaman öldürmek istemiyorum.
Sağ arkadan gelen ses koltuktan geliyor.. koltuğu açıp izole ediyorlar bende de başladı. P.tesi kısmetse onu da söyliycem

Nasıl bir çözüm bulduklarını da yazarsanız sevinirim.
Servis teknisyenine sormuştum sağ arkadan bir ses geliyor diye " abi teker sanarsınız ama kronik trim sesi o ikili koltuğu indirip açıp izole ediyoruz" demişti ama nasıl eder bilmiyorum. P.tesi sorarım.

Geri
Üst Alt