Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sıfır aracımdan gelen sesler... .

Bir önceki msjda belirttiğim ses giderek arttı..sultanbeyli sanayinde bir mükellefimizi ziyaret için uğradığımda sorundan bahsettim..kendiside motor ustası dinledi aracı hatta çıktık bir tur atıp tecrübe etti..kaputu açıp sesi tekrar dinledi..Gergi rulman sesi dedi..araç garantili yetkiliye götür dedi..abant gezisine gidip dönüşte yag bakımına götürecektim o zaman mevcut problemide cozdururuz diye düşünmüştüm..Simdi aklıma yolda bir maraza cikaririmi sorusu geliyor..ayrıca sıfır aracda gerçi km 13000 lere geldi ama,böyle bir problemle karşılaşmak da zoruma gitmiyor degil..
götür ulvi servise yolda giderken aklın o seste olmasın sende benim gibi arabayı çok dinliyosun anlaşılan, 10 sene sonra takmazsın bu sesleri

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Bir önceki msjda belirttiğim ses giderek arttı..sultanbeyli sanayinde bir mükellefimizi ziyaret için uğradığımda sorundan bahsettim..kendiside motor ustası dinledi aracı hatta çıktık bir tur atıp tecrübe etti..kaputu açıp sesi tekrar dinledi..Gergi rulman sesi dedi..araç garantili yetkiliye götür dedi..abant gezisine gidip dönüşte yag bakımına götürecektim o zaman mevcut problemide cozdururuz diye düşünmüştüm..Simdi aklıma yolda bir maraza cikaririmi sorusu geliyor..ayrıca sıfır aracda gerçi km 13000 lere geldi ama,böyle bir problemle karşılaşmak da zoruma gitmiyor degil..
götür ulvi servise yolda giderken aklın o seste olmasın sende benim gibi arabayı çok dinliyosun anlaşılan, 10 sene sonra takmazsın bu sesleri

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Takintiliyim abi..Sadece kendi aracımda degil hangi araca binersem
bineyim farklı bir ses duyduğumda o sesi bulup çözene kadar bırakmıyorum:)
Pek değişebileceğini sanmıyorum,bu yüzden araba satmisligim bile var...
mülk fırsatta servise uğrayacağım,durumu burdan yazarım...

Arkadaslar suan kayadibi Servisi'nde aracımın 15000k bakımını motor kısmından gelen ses nedeniyle 13000 kmde bakıma soktum...hem yag ve filtre değisimi yapıldı Hemde motordan gelen ses kontrol edildi..sesin nedeni ise ilginç!..klimadaki gaz sıkışması imiş..yapılacak bir şey yok çünkü daha oncede bir aracımızda aynı problem ile karşılaştık tüm klima ekipmanlari dahil değişti ancak ses devam ediyordu..hiç bosuna kurcalatmayin ses yaptığında klima
ac kapa yapınca kesiyor denildi..ayrıca sanzuman destek ünitesi cihaza bağlanarak yazılım güncellemesi yapıldı..kol dayama fiyatı sordum 550 tl dendi:-(( Eryada 480 tl diye sordum Dogus olarak kampanya bildirimi yapılmadı onlar servis olarak kendileri yapmışlardır dendi..

Bakim ücreti olarak yağda 40 tl lik bir indirim ve 15000 km ilk bakim nedeniyle %15 indirimlinoluyormus toplam fatura edilen rakam 320,39 kr...

selamlar paylaşımlarınıza katılmamak elde değil bende 2012 model tdı seat leon aldım.daha aldığım günün akşamı kilometre göstergesinin bulunduğu plastik aksamdan ses gelmeye başladı ve hala devam ediyor.bu gün ise direksiyonu çevirirken özellikle sola doğru çok hafif bir içten gelen ses duymaya başladım.bu markaya yakıştıramadığım ve çok severek aldığım aracımdan soğumuş durumdayım.daha aracım 3200km de ve en kısa zamanda servise gidicem. direksiyondan gelen ses kafama takıldı acaba sebebi ne olabilir? saygılar hepinize...

selamlar paylaşımlarınıza katılmamak elde değil bende 2012 model tdı seat leon aldım.daha aldığım günün akşamı kilometre göstergesinin bulunduğu plastik aksamdan ses gelmeye başladı ve hala devam ediyor.bu gün ise direksiyonu çevirirken özellikle sola doğru çok hafif bir içten gelen ses duymaya başladım.bu markaya yakıştıramadığım ve çok severek aldığım aracımdan soğumuş durumdayım.daha aracım 3200km de ve en kısa zamanda servise gidicem. direksiyondan gelen ses kafama takıldı acaba sebebi ne olabilir? saygılar hepinize...
öncelikle kendinizi üyelerimizden tanıtırmısınız lütfen
http://www.seatclubworld.com/newthread.php?do=newthread&f=2:eek:key:

Onur hoca öncelikler üyeler bolumunden tanıtman gerekiyor,mevcut sorularına gerek ben gerek diğer arkadaslarımız canı gönülden cavaplayacaktir...

selamlar paylaşımlarınıza katılmamak elde değil bende 2012 model tdı seat leon aldım.daha aldığım günün akşamı kilometre göstergesinin bulunduğu plastik aksamdan ses gelmeye başladı ve hala devam ediyor.bu gün ise direksiyonu çevirirken özellikle sola doğru çok hafif bir içten gelen ses duymaya başladım.bu markaya yakıştıramadığım ve çok severek aldığım aracımdan soğumuş durumdayım.daha aracım 3200km de ve en kısa zamanda servise gidicem. Direksiyondan gelen ses kafama takıldı acaba sebebi ne olabilir? Saygılar hepinize...

merhaba onur ptesi yada sali çanakkalede olucam bana numarani özelden atarsan kendinide üyelerimiz bölümünden tanitirsan hem tanişmiş oluruz hemde arabandaki ses anormalmi diye bakariz

Bu konuyu görünce Leonumu aldığım ilk günler geldi aklıma herşeyini dinlerdim en ufak bir tıkırtıyı kafama takardım :)
ama insan zamanla alışıyor duymamaya başlıyor mesela benim aracımda kasislerden geçerken az bir gacırtı sesi geliyor önce mevsimdendir dedim ama geçmeyince alışıyor insan... Her güzelin bir kusuru olurmuş Leona biniyorsan tıkırtıya gıcırtıya alışacaksın ben bunu öğrendim...

Geri
Üst Alt