Renault: 'Briatore ahlaki bir sorumlulukla istifa etti' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Renault: 'Briatore ahlaki bir sorumlulukla istifa etti'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Renault operasyon direktörü Patrick Pelata, takım patronu Flavio Briatore ve başmühendis Pat Symonds'ın takımdan ayrılmalarına ilişkin olarak, birilerinin bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

Fransız RTL radyosuna konuşan Pelata, "Tüm detayları bilmiyorum ancak ortada bir hata var ve hata da bir yaptırımı gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

Pelata, "Piquet zaten takımdan ayrılmıştı. Pat Symonds gitti. Briatore de, ahlaken sorumlu olduğunu düşündü ve istifa etti" dedi.

Pazartesi günkü FIA Dünya Motor Sporları Konseyi toplantısından sonra detayların ortaya çıkacağını söyleyen Pelata, "Bazı varsayımlarımız var. Fakat temel olarak bir hata olduğu ortada" şeklinde konuştu.

Renault, dün yapılan açıklamada, 21 Eylül'deki FIA oturumuna kadar kasıtlı kaza suçlamalarına ilişkin hiçbir açıklama yapmayacağını belirtmişti.

Yaşananların, Renault için bir darbe niteliği taşıdığını dile getiren Pelata, ancak Briatore ve Symonds'ın hareketlerinin takımın geri kalanını etkilememesi gerektiğini söyledi.

Pelata, "Evet, bu durumdan hoşlanacak değiliz ancak iki kişinin hatasının, tüm bir şirketin ve Formula 1 ekibinin çalışmalarını etkilemesini de istemiyoruz" dedi.

TurkiyeF1.com