• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Renault: 'Briatore ahlaki bir sorumlulukla istifa etti'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Renault operasyon direktörü Patrick Pelata, takım patronu Flavio Briatore ve başmühendis Pat Symonds'ın takımdan ayrılmalarına ilişkin olarak, birilerinin bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

Fransız RTL radyosuna konuşan Pelata, "Tüm detayları bilmiyorum ancak ortada bir hata var ve hata da bir yaptırımı gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

Pelata, "Piquet zaten takımdan ayrılmıştı. Pat Symonds gitti. Briatore de, ahlaken sorumlu olduğunu düşündü ve istifa etti" dedi.

Pazartesi günkü FIA Dünya Motor Sporları Konseyi toplantısından sonra detayların ortaya çıkacağını söyleyen Pelata, "Bazı varsayımlarımız var. Fakat temel olarak bir hata olduğu ortada" şeklinde konuştu.

Renault, dün yapılan açıklamada, 21 Eylül'deki FIA oturumuna kadar kasıtlı kaza suçlamalarına ilişkin hiçbir açıklama yapmayacağını belirtmişti.

Yaşananların, Renault için bir darbe niteliği taşıdığını dile getiren Pelata, ancak Briatore ve Symonds'ın hareketlerinin takımın geri kalanını etkilememesi gerektiğini söyledi.

Pelata, "Evet, bu durumdan hoşlanacak değiliz ancak iki kişinin hatasının, tüm bir şirketin ve Formula 1 ekibinin çalışmalarını etkilemesini de istemiyoruz" dedi.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Çooook teşekkür ediyoruz :)
 
Üst Alt