Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pres yaylar

İstanbul Anadolu Yakasında yaylarını presletmek isteyenler Kartal oto sanayide Murat Amortisör'e gidebilirler,Maslak'taki Nam Amortisörün kuzeni kendisi,ben bugün yaptırdım gayet iyi yapıyorlar.

güle güle kullan kaça yaptırdınız preslemeyı bendede preslenmiş yaylar var çok alçak biraz yükseltmek istiyorum press tekrardan açılıyomu acaba..

Bende yaklaşık 4 cm kadar preslettim fakat gerçekten konfor tamamen bitti.

Aracın dinamikleri ile oynuyorsunuz arkadaşlar. Sizce değer mi ?

3.5 yay benim aracimda perofmans olarak bence yere yakin olmasi hizi artiriyor ama yol sarlari buna musade etmiyor ve tabikide kasisler tumsekler

Yaylarını pressleyip kaç defa yay kırmış kişi tanıyorum orj. yayı kastırıp preslemek yayı sertleştirir .

Sertleşmiş yay genleşip kırılma olasılığı daha yüksektir sonuçta aracın yürüyen aksamında şaka olmaz allah korusun .

Onun yerine 3 5 kuruş fazla verip spor yay almak her zaman daha mantıklıdır eyer aracınız çok basık olmasını istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekmektedir .

Coilover dip basıklık için her zaman daha avantajlıdır hem yol tutuşu yay 'a göre daha başarılı olup konfor konusunda bir tık daha önde olcaktır .

Maliyeti düşüriyim derken büyük zararlardan olmayın .

[MENTION=24659]RebeL[/MENTION] arkadaşıma katılıyorum orjinal yayları pres yaptırmak mantıklı değil ve eski haline geliyormuş buna inanmam aynı yumaşaklığı sağlayamaz. Ayrıca TR yolları malum 35 mm - 40 mm spor yaylardan alınıp uygulandığında daha güzel ve sağlıklı olur(benim düşüncem tabi ). Şöyle şahin gibi lastik hiç görünmesin isterseniz kaliteli bir coilover almanızı tavsiye ederim.

Ben 35 mm yay kullanıyorum ve beni tatmin edecek kadar düşürdü aracımı ve yol tutuşunu iyileştirdi ayrıca tümseklere gelince kıvranmak zorunda kalmıyorum.

zaten fiyatların arasında uçurumum var kimi 2000 diyor kimi 5000

Geri
Üst Alt