Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel astra 1.3 cdtİ

qasqahi 1,5 dci tekna düşünüyorsan duster hiç ilgilendinmi?ben bir hafta kadar kullandım 1,5 dci çok keyifli ve ekonomik geldi bana

1.6 leon olsaydı tüp seçeneği en mantıklı çözüm olurdu.. bu durumda kendi kararın doğru.

Benim arkadaşım son kasanın bir önceki kasasını aldı, cam tavan dizel otomatik 39000Tl verdi.Yakıtı çok az harcıyor ki arkadaşım sert kullanır; ben Leonumu ondan almıştım ve Leondan inip buna binince afallamadım dedi.

Buna katılamayacağım mehmet kardeşim, bilmem hiç kullandın mı ama daha önceden grande punto 1.3 multijet kullandım o nedenle böyle bir yorumda bulundum.. 1.3 multijetin performansı grande punto da tatminkar ancak astra da pek öyle değil, 1.4 tdi ibiza dan iyi değil kesinlikle.. Hacim farkı nedeniyle 1.4 tdi ibiza daha iyi..

Su an 1.3 90 hp multıjet kullanıyorum.1.4 tdı da kullandım.1.4 üç silindir ve traktör gibi çalışıyor.Multijet sızın motorlara göre bariz daha sessiz bir motordur.Artı olarak benim kullandıgımda sizden bir vites daha fazlam var.Yani araç 6 ileri vitestir.Fiatla beraber bu motoru ve şanzımanı opel corsa sport olarak görebilirsiniz.

1,4 tsi motorlara için tüp atmak pek saglıklı olmuyor diyorlar arkadaşlar ama var mı bu şekilde kullanan???memnun olan?sıkıntı yaşayan?

arabayı yenimi düşünüyorsunuz bilmem ama eski kasa fiestalar 2006-2008 1.6 tdci sport (S) tek kapı zehir gibi araçtır ford focus motoru var

Su an 1.3 90 hp multıjet kullanıyorum.1.4 tdı da kullandım.1.4 üç silindir ve traktör gibi çalışıyor.Multijet sızın motorlara göre bariz daha sessiz bir motordur.Artı olarak benim kullandıgımda sizden bir vites daha fazlam var.Yani araç 6 ileri vitestir.Fiatla beraber bu motoru ve şanzımanı opel corsa sport olarak görebilirsiniz.

Bizim arabaları da yerden yere vurdun be mehmet kardeşim, insan bari ibiza sahipleri kırılmasın diye traktör demez yahu :) bence traktör gibi değil, zaten yolda seyir halinde ses yok maşallahı var arabamın, 1 depo ile 1000 km yapıyor daha ne olsun.. Ama burada ses konu değildi ki zaten performanstı.. Benim de grande puntom vardı 1 yıl kullandım, 75 lik ile 90 lık arasında aman aman bir fark yok, 6 ileri şanzımanı da olsa ibiza daha iyi, özellikle ara hızlanmaları vs.. Ama herkesin arabası kendine güzeldir tabi o ayrı..Zaten arkadaşımızda corsa dememiş astra demiş o nedenle astra da performans alamazsınız dedim..

madem performansdan vazgeçtin(1.3 astrada olmayacak),leondan memnunsan sat temiz 1.6sını al sıralı sistem ile devam et..biliyosun 1.6lara su da koysan gidecek:) bide yok puntoymuş yok 90lıkmış falan bence hikaye,seatın ölüsü fiatın dirisinden iyidir...

Arkadaslar araclari motorlara gore degerlendiriken siniflarini ve agirliginida degerlendirelim opel corsa,ford fiesta,seat ibiza,fiat puntobunlar b klasmaninda tek hacimli araclardir agirliklari ortalama 700kg ile 900 kg arasinddir 1.2ve 13. Motorlar bunlar icin idealdir.opel astra,seat leon,ford focus,gibi araclarda 1.6 dizel motorlar idealdir 1.3 dizel motor lar aracin agirligina gore kucuk tur yeterli performans vermez

madem performansdan vazgeçtin(1.3 astrada olmayacak),leondan memnunsan sat temiz 1.6sını al sıralı sistem ile devam et..biliyosun 1.6lara su da koysan gidecek:) bide yok puntoymuş yok 90lıkmış falan bence hikaye,seatın ölüsü fiatın dirisinden iyidir...

Dediğin gibi işin birde kalite farkı yönü var tabi ama ben o kadar girmedim :)

Geri
Üst Alt