Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

My Leon

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
haftasonu istanbul-ankara-istanbul total 1025 km yol yaptım.
cruise control ile 90-100 km bandında kullandım ortalama yakıt sarfiyatını 3,6 Lt'ye kadar düşürebildim.
geri döndüğümde 1.015 Km'de yakıt ışığı yandı.
çok kısa bir süre 185km hıza çıkardım bu konuda size sormak istediğim bir husus var.
aracı şuan çok fazla zorlamak istemiyorum ama aracı yüksek hızlara kaç km yol yaptıktan sonra çıkarmalıyım? kimi şuan çıkarabilirsin diyor kimi 5000 Km yol yaptıktan sonra çıkarabilirsin diyor.

Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın. Ses sistemi için aracın orjinalliğini bozmadan ufak bir bas takviyesi fena olmazdı heralde

haklısınız belki bir bas takviyesi yapılabilir fakat aracın garantisini bozmak istemiyorum uzatılmış garanti ile 4 yıl garantisi var.

Hocam araç 1000 km'yi geçmiş sanırım, ufaktan zorlanabilir artık ama bir süre gerçekten aşırı yüklenmemekte fayda var

bir de ilk 5000 km de yağını ve suyunu sık sık kontrol edin, TDI'ları bilmiyorum ama benim TSI 14.000Km oldu, hala fazla asılınca yağ yakıyor :)

Hocam araç 1000 km'yi geçmiş sanırım, ufaktan zorlanabilir artık ama bir süre gerçekten aşırı yüklenmemekte fayda var

bir de ilk 5000 km de yağını ve suyunu sık sık kontrol edin, TDI'ları bilmiyorum ama benim TSI 14.000Km oldu, hala fazla asılınca yağ yakıyor :)

evet birde öyle bir durum var yol bilgisayarından sürekli yağ sıcaklığını kontrol ediyorum özellikle dur kalklarda 100-105 derece sıcaklıklara ulaşıyor, normal bir durum mudur?

sıcaklığı normal, bir sıkıntı olursa uyarır zaten, hararet yapmadığı sürece sorun yok ama dediğim gibi yağ eksiltiyor aşırı beslemeli motorlar, motor suyu ve yağını kontrol edin, azalma tespit ederseniz servise götürüp ekletin, benim 2 kere yağ eklendi, herhangi bir ücret dahi almadılar

Rodaj süresi 1500 km gibi çok sürat yapmamaya çalış ondan sonra da yavaş yavaş 1000km bandında hız limitini artır 5000 km ye geldiğinde depoyu doldur son sürat kullan

hayırlısı olsun kazasız sürüşler dilerim. güzel günerde kullan...

Geri
Üst Alt