muayene + sızdırmazlık | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

muayene + sızdırmazlık

cutter

Forumdan Uzaklaştırıldı
merhaba arkadaşlar arabamı yeni aldım ve muayenesi geldi arabam da tüp var ama işli değil ne yaptırmam gerekiyor sırasıyla bilgilendirirseniz sevinrim?

1-lpg proje-garanti belgesi-fatura alınıp mmo sızdırmazlık raporu alınacak
2-defterdarlıktan borcu yok kağıdı
3-Ek-1 doldurulacak
4-muayene girilecek

bunlar mı yapılması gerekenler?Muayenede en çok neye dikkat ediyorlar?

ilkerbilim

Kayıtlı Üye
Önce sızdırmazlığa gideceksin. Sıradayken zaten Ek-1 için küçük bir çocuk kapını açacak. 10TL isteyecek. Pazarlıkla 5TL verirsin. Sonra kendini yüksek makina mühendisi sanan teknikerler sana köpek gibi davranacak. Projeni vs. onaylayacak. Sonra bu belgelerle muayeneye gideceksin. Kasada para alırken çok sevecen davranacaklar. Sonra aracını muayeneye alan görevli yine sana köpek gibi davranacak. Geçip geçmediğini söylemeyecek bile. Senden habersiz plakana sticker yapıştırdıysa yaşadın =)

mevlut911

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar arabamı yeni aldım ve muayenesi geldi arabam da tüp var ama işli değil ne yaptırmam gerekiyor sırasıyla bilgilendirirseniz sevinrim?

1-lpg proje-garanti belgesi-fatura alınıp mmo sızdırmazlık raporu alınacak
2-defterdarlıktan borcu yok kağıdı
3-Ek-1 doldurulacak
4-muayene girilecek

bunlar mı yapılması gerekenler?Muayenede en çok neye dikkat ediyorlar?
aynı konu LPG DÖNÜŞÜM sitemleri bölümünde var burayı okuyun önce

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
yarın bu işleri bende yapacam yazdıgınız sırayla ama borcu yok kagıdı almadım almaya gerek yok die biliyorum cünkü adamlar bakıyor zaten tuv de borcu görünüyor varsa

scgnbsl

Kayıtlı Üye
geçen hafta bende yaptırdım.ilk montajdı.bu ek-1 olayı ile karşılaşmadım hiç.yada benim haberim yok :)

yukcell88

Kayıtlı Üye
Önce sızdırmazlığa gideceksin. Sıradayken zaten Ek-1 için küçük bir çocuk kapını açacak. 10TL isteyecek. Pazarlıkla 5TL verirsin. Sonra kendini yüksek makina mühendisi sanan teknikerler sana köpek gibi davranacak. Projeni vs. onaylayacak. Sonra bu belgelerle muayeneye gideceksin. Kasada para alırken çok sevecen davranacaklar. Sonra aracını muayeneye alan görevli yine sana köpek gibi davranacak. Geçip geçmediğini söylemeyecek bile. Senden habersiz plakana sticker yapıştırdıysa yaşadın =)

Valla sizin TÜV cüler öyle davranıyorsa çekin levyeyi abi, 3 kuruşluk adamlar altı üstü... Kayseri' de İncesu'da öyle davrandıklarına hiç şahit olmadım... Bu sene 2. gidişimdi dün...