Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motora konan yağ miktarı fazla olursa?

Acaba bu genel bir sorun olabilir mi. Çünkü benim de 1.6 Tdi Leon umda da servis çıkışında aynı sorun vardı. Fakat ben sizin gibi kaç lt aldığını araştırmamıştım. Fazla yağın yakıt la beraber yanabileceģinide duymuştum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam küçük bi araştırma yaptım. Fazla yağ konulunca motor bir şekilde onu atıyor veya yakıyor. Bu sorunla karşılaşan çok fazla kişi var. Önemli olan ne kadar ekstra yağ konulduğu. Çok fazla konulunca sıkıntı olabiliyormuş. Bu konu hakkında deneyimi olan arkadaşlar ne yapmış merak ediyorum. Yazan çıkar herhalde.

Araçlarınız yeni olduğundan bu kadarı fazla sorun olmaz.Fakat bulduğu zayıf yerden patlatır.Motur üst kapağı veya alt kapağın contaları vs.

Koyulan yağ miktarı önemli burda 4 litrelik motora 6 litre koymaya çalışırsan sıkıntı ama 3,7 litrelik motora 4 litre koyarsan hiç bit şey olmaz ki zaten her motor yağ tüketir siz ne kadar zorlarsanız o yağ bir yerlerden çıkar fizik kanunu sonuçta sıcaklıkla buharlaşıp gider kayıp olur çok takılmayın iyi sürüşler

Koyulan yağ miktarı önemli burda 4 litrelik motora 6 litre koymaya çalışırsan sıkıntı ama 3,7 litrelik motora 4 litre koyarsan hiç bit şey olmaz ki zaten her motor yağ tüketir siz ne kadar zorlarsanız o yağ bir yerlerden çıkar fizik kanunu sonuçta sıcaklıkla buharlaşıp gider kayıp olur çok takılmayın iyi sürüşler

Teşekkürler. Sizlerede iyi sürüşler.

fazla yağı motor atar, zaman zaman da bir müktar zaten her araba yağ eksiltir.

eski araçların bazılarında fazla yağ hararet yaktırıyor derler

Geri
Üst Alt