Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Motor ömrü?

Konu, 'Leon' kısmında okancagla tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. okancagla

okancagla
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

29
    24
    3
    Arkadaşlar selamlar.
    Aklıma gelen bir soruyu sizinle paylaşmak istedim. 2012 model 1.4 leon fr kullanıyorum 76.000 km de. Bu marka model araçlarda motorun şu kilometreye kadar ömrü vardır gibi bir bilgi varmıdır?

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi
  2. seckin2001

seckin2001 Avrupa Bölge Sorumlusu

2.024
    1.671
    113
    öyle konular hurafe bana göre ama bakımları yapılmazsa hor kullanırsanız 100.000 geçmez biter bazı insanlar arabalarını eşşek niyetine kullanıyor

3. okancagla

okancagla
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

29
    24
    3
    Yo zaten benim öğrenmek istediğim 200.000 -300.000km ne bilim var mı bunun bi rakamı? Mesela eskiden 100.000 km dolduysa o arabadan hayır gelmez derlermiş

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi
  4. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    Bakimlisa arac ve sofor iyise direksiyonu 1 milyon da olabilir.ben 90 model sahini 300 binde yedim.

5. İSPİRLİdadaş

İSPİRLİdadaş SCW Üyesi

467
    323
    63
    Türkiye'de psikolojik sınır 150bindir. Hani soruyla çok ilgili değil ama ilginçtir ki vatandaş 15 yaşında araba alırken dahi km.sine bakar 150binin üstünde mi değil mi diye :D
    Motor ömrünün kullanıcısına bağlı olarak ve uretimine bağlı olarak ömrüyle alakalı bazı değişkenler söz konusuysa da, genelde benim ticari taksilerde gördüğüm fiat marka araçlar dahi motor 350bin kmlerde dahi olsa çekişi iyi görünüyor. Volkswagen motorlar daha uzun ömürlü olsa gerek herhalde ortalamada?

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş