Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Mercedes S Serisinde Motor Hacmini Düşürüyor... [2.1 Litre, 224 HP, 5.9litre Yakıt]

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Torrado tarafından paylaşıldı.

1. Torrado

Torrado SCW Üyesi

955
    4
    18
    Motor hacmi düşürme konusunda Mercedes, S Serisi ile büyük bir adım atıyor.

Ekonomik ve çevreci motorların önemini kavrayan firmalar ürünlerini ortaya koyuyor. Alman üretici Mercedes, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergileyeceği S 250 CDI ile bir ilke imza atacak. Mercedes bu motorla ilk kez S Serisinde dört silindirli bir motor kullanmış olacak. Daha önce E ve C Serilerinde de kullanılan 2.1 litre hacmindeki bu motor 224 HP güç çıkışına sahip. Motorun gücü şu anda S 350 CDI modelinde görev yapan dizel motordan sadece 11 HP güçsüz… Bu sayede yeni motorun büyük ilgi görmesi bekleniyor. S 250 CDI BlueEfficiency fabrika verilerine göre 100 km'de 5.9 litre motorin tüketecek.

2. HaKo

HaKo Misafir

s serisi satışlarını direk 2 ye katlar bu olay..

3. glenfiddich

glenfiddich SCW Üyesi

1.136
    0
    36
    Turbo çıktı mertlik bozuldu:p

4. Torrado

Torrado SCW Üyesi

955
    4
    18
    Vergiden ve yakıttan ekonomi sağlayacı kesin.Fakat ben satışlarını 2ye katlıcağını sanmıyorum Hakan abi 0 kmsi 40-50 bin lira olan bir araba değil ki ;)

5. HaKo

HaKo Misafir

zaten o yüzden 2ye katlar, zaten çok satılan bi araba değil. 2ye katlanıcak rakam düşük bi rakam. full bi e200e binmektense boş bi s serisini tercih ederim şahsen bu motor seçeneğiyle..

6. Torrado

Torrado SCW Üyesi

955
    4
    18
    Orasıda öyle.Bende senle aynı düşüncedeyim dolu bir E serisine binmektense boş bir S serisine binmek daha mantıklı

S serisinin en boş modeli belki E serisinin en fullüyle aynı donanımdadır :D

7. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    :d:d:d

8. kaya5789

kaya5789 SCW Üyesi

1.882
    9
    38
    ötv yine aynı en yuksek dilimden. mtv bir düşük dilimde. çok fark yok kanımca.

9. muratcantona

muratcantona SCW Üyesi

973
    1
    18
    yınede arttırır satısları e yı almaktansa cıdden tercıh edılır ozaman

10. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    iyi düşünmüşler :)