Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mazda RX-8

dun zafa ıle yanı RX-8 gorduk arac muthıs gorunuyor...

Arkadaşkar araç gidiyor, gayetde iyi gidiyor.
Anlamadımki illahi neden turbo takmak istiyorsunuz? çok yakın zamanda efsane mazda RX7 300 hp olarak geri dönecek illa bu araba gitmiyor derseniz:) RX8 tur zamnlarında M3'ten iyi zamanlar çıkartıyor. Herşey düz yolda hızlanmak değil.
Daha geliştirme aşamasında olan bir motor. Bu motorla Audi'de uğraştı ama sonra vazgeçti. Mazda hala yaşatıyor ve günden güne de geliştiriyor. Ben hem motorun hem çevirdiği devirin hastasıyım:)

Düzeltiyorum: RX8 M3'ten daha iyi değil yakınında sonuçlar alıyormuş.
Tsukuba pistinde;
- M3 (E92) 1:05.817
- RX8 1:10.48
Anglesey National pistinde;
- M3 (E92) 1:03.8
- RX8 1:08.1

Rx8 ın yol tutusunun ıyı oldugu konusunda hem fıkırım,gecen sene ızmır otodromda yapılan tıme trıalde Foto cekıyordum ve arabayı b cok acıdan gorebıldım gercekten cok hosuma gıtmıstı tabıkı polıtajda cok onemlıyıdı orda,ama turbo s2k yı gecıp 1. olması zaten ayrı b sewdırmıstı.Motoru hakkında oyle satır satır yazamam genel duyduklarımı soyleyebılırm ama boyle nadır arabalarla ugrasmaktansa s2k flan almak bana daha mantıklı gelıyor.Parcası ganı ganı bılınen araba.Yurtdısında eger bu arabalar sorunsuz kullanılıyorsa burdakı servıslerın bılgısızlıgı gun gıbı ortada demektır kı suanda alcak olsam aynı bılgısız servısler arabayı car cur edıceklerıne hıc nıyetlenmem

Arkadaşkar araç gidiyor, gayetde iyi gidiyor.
Anlamadımki illahi neden turbo takmak istiyorsunuz? çok yakın zamanda efsane mazda RX7 300 hp olarak geri dönecek illa bu araba gitmiyor derseniz:) RX8 tur zamnlarında M3'ten iyi zamanlar çıkartıyor. Herşey düz yolda hızlanmak değil.
Daha geliştirme aşamasında olan bir motor. Bu motorla Audi'de uğraştı ama sonra vazgeçti. Mazda hala yaşatıyor ve günden güne de geliştiriyor. Ben hem motorun hem çevirdiği devirin hastasıyım:)

Düzeltiyorum: RX8 M3'ten daha iyi değil yakınında sonuçlar alıyormuş.
Tsukuba pistinde;
- M3 (E92) 1:05.817
- RX8 1:10.48
Anglesey National pistinde;
- M3 (E92) 1:03.8
- RX8 1:08.1

abi o kadar kısa pistlerde 5sn. fark yakın mı. ??

:)

abi o kadar kısa pistlerde 5sn. fark yakın mı. ??

:)

bence de yakın değil aslında, ama yinede gitmiyor demekte haksızlık olur:)

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

Bu videodan ne anladın sen, ben RX8 göremedim bile; sadece farları benzeyen bir araba gördüm. Sonrasında isterse iki defa geçsin ben yinede RX8'de oturmayı tercih ederim. Hem dış hem iç görselliği yeter. Sürerken verdiğin paranın ederinde insana keyif vermeli araba. Gerisi iki sn önde olmuş iki sn geride olmuş ne önemi var. Buda işin öbür boyutu; RX8 bana göre kendi fiyatına yakın bütün arabalardan en güzeli. yakıt olayını biraz daha çözsünler, motoruda biraz daha nazsız yapsınlar, hiç düşünmem RX8 alırım.
Aşağıda jeremy clarksonun nasıl keyiften bittiğine kendiniz bakın...

http://www.youtube.com/watch?v=g5FNjyaLfC8

Bu videodan ne anladın sen, ben RX8 göremedim bile; sadece farları benzeyen bir araba gördüm. Sonrasında isterse iki defa geçsin ben yinede RX8'de oturmayı tercih ederim. Hem dış hem iç görselliği yeter. Sürerken verdiğin paranın ederinde insana keyif vermeli araba. Gerisi iki sn önde olmuş iki sn geride olmuş ne önemi var. Buda işin öbür boyutu; RX8 bana göre kendi fiyatına yakın bütün arabalardan en güzeli. yakıt olayını biraz daha çözsünler, motoruda biraz daha nazsız yapsınlar, hiç düşünmem RX8 alırım.
Aşağıda jeremy clarksonun nasıl keyiften bittiğine kendiniz bakın...
O video daha önce başka bi modifiye forumunda paylaşıldı. Araç sahiplerinin yorumlarıda mevcut orada. Türkiye'deki iyi chip tuningcilerinde yorumları mevcut.
"Ben daha yürüyen RX-8 görmedim."
Herşey zevk meselesi. Araç iyi gidiyor olabilir. Ama neye göre? 230hp'lik bir araç gibi gitmediği kesin. Video'daki araçta CAI var. Neredeyse 240hp'den bahsediyoruz. Diğer tarafta 175hp. 65hp güçsüz olduğu bir araç, geçmiş RX8'i 60-200km/h arasında.. 10 param olsa 1'ini de gidip vermem RX8'e. Hem o kadar geçilicem, hemde artan 9 paramı motora ve benzine harcıyıcam paso..

O video daha önce başka bi modifiye forumunda paylaşıldı. Araç sahiplerinin yorumlarıda mevcut orada. Türkiye'deki iyi chip tuningcilerinde yorumları mevcut.
"Ben daha yürüyen RX-8 görmedim."
Herşey zevk meselesi. Araç iyi gidiyor olabilir. Ama neye göre? 230hp'lik bir araç gibi gitmediği kesin. Video'daki araçta CAI var. Neredeyse 240hp'den bahsediyoruz. Diğer tarafta 175hp. 65hp güçsüz olduğu bir araç, geçmiş RX8'i 60-200km/h arasında.. 10 param olsa 1'ini de gidip vermem RX8'e. Hem o kadar geçilicem, hemde artan 9 paramı motora ve benzine harcıyıcam paso..

Sen bu videoya bakarak gerçekten anlayabiliyormusun hangi arabanın daha hızlı olduğunu?
Diyelimki RX8'deki eleman yeterince iyi bir vitese düşürmedi arabayı, olamaz mı? Hayır ben bunu tartışmak istemiyorum ama inatla konuyu 207'ye getiriyorsun. Bir de kendini sonuna kadar inandırıryorsun. RX'8 daha fazla yaktığını kabul ettik zaten, ayrıca motoru da nazik dedik bu arada. Bunları çözseler alırım da dedim. Ayrıca güçsüz dediğin207'nin torku yüksek.
neyse sen 207RC al ben de RX8:)

Sen bu videoya bakarak gerçekten anlayabiliyormusun hangi arabanın daha hızlı olduğunu?
Diyelimki RX8'deki eleman yeterince iyi bir vitese düşürmedi arabayı, olamaz mı? Hayır ben bunu tartışmak istemiyorum ama inatla konuyu 207'ye getiriyorsun. Bir de kendini sonuna kadar inandırıryorsun. RX'8 daha fazla yaktığını kabul ettik zaten, ayrıca motoru da nazik dedik bu arada. Bunları çözseler alırım da dedim. Ayrıca güçsüz dediğin207'nin torku yüksek.
neyse sen 207RC al ben de RX8:)
207 değil başka bişeyle kıyaslıyım :)
Torku düşük olan Type-R. Oda fazla fazla geçer RX-8'i.
Siz Top Gear videosuna bakarak nası anladınız adamın mest olduğunu? Belki adam numara yapıyo?

Geri
Üst Alt