Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lost..

abi beni 6 sezon boyunca mutlu etti finalde etse ne olur etmese ne olur :D Boşverin :)

işte güzel bir mantık, deliler gibi gece eve gidip dizi özlemeyi bekledim 6 sene, ulan bu bölümden sonra yatcam terbiyesizim diyip de üstüne 5 bölüm daha seyredip sabah 8lerde uyudum...

inanılmaz bir son olmasa da, daha önce de söyledim bana göre gelmiş, geçmiş ve gelecek en iyi dizi bitti...

yoo benide mutlu etti :) Kate aklımı başımdan aldı mesela son bölümde :D

valla aynı olay bana da olur gibi oldu Claire göründü 10sn.'ye kalmadan kıskanç çıktı hatun.. :D :D

Ya bu arada kafama bişey takıldı. Tamam zaman mekan olgusunu çok fazla takmamamız gerekiyor ama nasıl oluyor da Jack ölürken, aynı zamanda hemKate' in içinde olduğu uçağı görüyor hem de Kate ile beraber buluşma noktaları olan kliseye gidiyor?

bazen düşününce acayip kafam karışıyor :)

Ya bu arada kafama bişey takıldı. Tamam zaman mekan olgusunu çok fazla takmamamız gerekiyor ama nasıl oluyor da Jack ölürken, aynı zamanda hemKate' in içinde olduğu uçağı görüyor hem de Kate ile beraber buluşma noktaları olan kliseye gidiyor?

bazen düşününce acayip kafam karışıyor :)

ozan ben hepsını gectım bu kadar atraksıyonlar oldu bıttı bunların hıc bırı b yere baglanmadı adamlar resmen mılletı uyuttular:)son bolumun analızı seklınde sızın bakıs acınız suan ama dızıyı genel olarak ele aldıgında o kadar cok sey varkı ortada kalan.O koca heykel neydı mesela onu kım yaptı ya da bu ıkı taraftakı hayatların anlamları neydı.Dıyorumya bana cok sacma geldi,ısın ucunda o kara dumanlar adanın ortasından ısık falan flan hıc bırı mantıklı b yere oturtulamaz ama kendı ıcındede guzel b yere baglayabılır nedenler gosterebılırdıler

Berkayın acıklaması cok guzel olmus yalnız soyle b durum var,olu olduklarını hatırlamadıkları yer neresı,adaya dusmelerı mı gerceklık yoksa flashbacklerde gosterılenler mı gerceklık,olay paralel evren muhabbetıyse bunu azcık da olsa neden belırtmedıler? Paralel evren kısmını orda burda okudugum yorumlardan soyluyorum bu arada

Ölü olduklarını bilmedikleri yer 6. sezonda şehirde geçen kısım... Ada gerçek ve yaşıyorlardı adada... Şehirdeki kısımlar flashback degil yalnız flashforward denebilir ancak, malum ölü olduklarından daha ilerki bir tarihte gerçekleşiyor, yine Hugo ve benjaminin konuşmasından çıkarılabilir...

Ozan, ikisi aynı zaman değil hatta birinde zaman kavramı da yok işte :)
Jack ölürken, Kate uçakla adadan ayrılıyordu hala hayattaydı ama klisede değil, orada ölü... Yani mesela Jack günümüzde 2010 da öldü diyelim, klisedeki buluşma 2050 de gibi düşünebilirsin (orda zaman kavaramı yok ama işte)... Bu nasıl öldüğünü görmediğimiz Kate, Hugo, Benjamin ve bir kaç kişide 2010-2050 aralığında bir yerde ölmüş gibi düşün... en son hepsi klisede buluşuyorlar hayatlarını hatırladıkça... İlk mesajda Jack'in ölmesini değil öldüğünü farketmesini beklediler dediğim buydu... Yoksa Jack'ten sonra ölenler var sonuçta... Ama işte ona 2050 demiyorlar orada zaman kavramı yok diyorlar, ahiret gibi...

ozan ben hepsını gectım bu kadar atraksıyonlar oldu bıttı bunların hıc bırı b yere baglanmadı adamlar resmen mılletı uyuttularson bolumun analızı seklınde sızın bakıs acınız suan ama dızıyı genel olarak ele aldıgında o kadar cok sey varkı ortada kalan.O koca heykel neydı mesela onu kım yaptı ya da bu ıkı taraftakı hayatların anlamları neydı.Dıyorumya bana cok sacma geldi,ısın ucunda o kara dumanlar adanın ortasından ısık falan flan hıc bırı mantıklı b yere oturtulamaz ama kendı ıcındede guzel b yere baglayabılır nedenler gosterebılırdıler

Bu mistik şeylerin çözülmemesine bende takıldım... Madem bağlamayacaktın neden gösterdin? Kutup ayısı mesela ne alakaydı? Neden adadan çıkanlar Tunus'ta uyanıyor? Dharma'nın amacı neydi adayı nasıl buldu? İlk sezondaki rakamlar ne halta yarıyor? hiç biri açıklanmadı... uzar gider bu liste bir sürü var...

Bir sitede okumuştum orada bu insanların ölmeden önce adada sınandıklarını yazmış bir izleyici... Adada görevini başarıyla yerine getirenler , o gün orada cennete gitmek üzere buluştular görevini yapamayanlar ise orada görünmedi diye yorum yapmış... Micheal,Ana Lucia, Mistereko'yu falan örnek göstermiş görevini tamamlayamayanlar için ama Walt mesela oda orada yoktu görevi neydi de yapamadığı için cennetten mahrum edildi bilemedim ... Zaten eğer bu doğruysa o zaman adada da ölüler demektir benim tüm anladıklarım yalan olur :) O yüzden buna inanmadan kendi anladığım şekilde bitirdim diziyi hehe:)

Ölü olduklarını bilmedikleri yer 6. sezonda şehirde geçen kısım... Ada gerçek ve yaşıyorlardı adada... Şehirdeki kısımlar flashback degil yalnız flashforward denebilir ancak, malum ölü olduklarından daha ilerki bir tarihte gerçekleşiyor, yine Hugo ve benjaminin konuşmasından çıkarılabilir...

Ozan, ikisi aynı zaman değil hatta birinde zaman kavramı da yok işte :)
Jack ölürken, Kate uçakla adadan ayrılıyordu hala hayattaydı ama klisede değil, orada ölü... Yani mesela Jack günümüzde 2010 da öldü diyelim, klisedeki buluşma 2050 de gibi düşünebilirsin (orda zaman kavaramı yok ama işte)... Bu nasıl öldüğünü görmediğimiz Kate, Hugo, Benjamin ve bir kaç kişide 2010-2050 aralığında bir yerde ölmüş gibi düşün... en son hepsi klisede buluşuyorlar hayatlarını hatırladıkça... İlk mesajda Jack'in ölmesini değil öldüğünü farketmesini beklediler dediğim buydu... Yoksa Jack'ten sonra ölenler var sonuçta... Ama işte ona 2050 demiyorlar orada zaman kavramı yok diyorlar, ahiret gibi...

Bu mistik şeylerin çözülmemesine bende takıldım... Madem bağlamayacaktın neden gösterdin? Kutup ayısı mesela ne alakaydı? Neden adadan çıkanlar Tunus'ta uyanıyor? Dharma'nın amacı neydi adayı nasıl buldu? İlk sezondaki rakamlar ne halta yarıyor? hiç biri açıklanmadı... uzar gider bu liste bir sürü var...

Bir sitede okumuştum orada bu insanların ölmeden önce adada sınandıklarını yazmış bir izleyici... Adada görevini başarıyla yerine getirenler , o gün orada cennete gitmek üzere buluştular görevini yapamayanlar ise orada görünmedi diye yorum yapmış... Micheal,Ana Lucia, Mistereko'yu falan örnek göstermiş görevini tamamlayamayanlar için ama Walt mesela oda orada yoktu görevi neydi de yapamadığı için cennetten mahrum edildi bilemedim ... Zaten eğer bu doğruysa o zaman adada da ölüler demektir benim tüm anladıklarım yalan olur :) O yüzden buna inanmadan kendi anladığım şekilde bitirdim diziyi hehe:)

bence baglıcak bsey bulamadılar mılletı soyle damardan vuralım duygusala baglayalım dedıler o hatırlama sahnelerıyle flan kımsede ses cıkarmaz yırtarız dedıler:) dedıgım gıbı hıc bekledıgım gıbı b son olmadı havada kaldı dızının sonu.bır dızıyı daha ıyısı kotusuyle sona erdırdık:)

Berkay fırsatımız olsa da şunu oturup masada konuşsak, heralde aralıksız 3 saat konuşurdum senle :D ozaman şu durumda, bunlar ölüyken nasıl öldüklerinin ve ölmeden önceki yaşantılarının nasıl olduğunu hatırlamıyorlar ve birbirleriyle iletişime geçtikleri zaman önceden yaşadıklarını flashbackler halinde hatırlıyorlar. doğru mu?

Can' ım Kurtbil'im soru dediğin gibi evet çok fazla soru işareti bıraktılar. Ama böyle gizemli bir dizi için çok da şok edici bir olay değil aslında.Bunu arkadaşlarla konuşurken zaten bekliyorduk. Kesin yanıtsız sorular bırakacaklar diyorduk. Dediğiniz gibi heykel neydi, kara dumanın olayı ne ve nasıl oluyor, madem Jacop' un kardeşi ışık kaynağına girince kara duman oldu neden Desmond olmadı, Locke Jacop' un evine girdiği zaman kap kara odada bir anda beliren silüet kimindi, Sawyer denizdeyken altından geçen köpek balığının kuyruğuında Dharma işareti ne arıyor çok uzar gider....

ama en çok merak ettiğim Charles Widmore ölmeden önce Locke' un kulağına ne söyledi? Hiç düşünmüşmüydünüz????? :D:D

Geri
Üst Alt