Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lost..

Berkay yazdığın en uzun mesajdı galiba bu.. :D :D
okusam da anlamadım bu saatte..ama Sayid'i canlandıran su muydu yoksa Locke mı. ??
Son bölümü izledikten sonra baştan oku Yiğit :)

Bence Sayid'i canlandıran o havuzdu... Havuzda son bölümde gördüğümüz kaynaktakine benzer bir ışık vardı... Gerçi havuzun kirli olduğunu söylemişlerdi, muhtemelen o da Jacop (koruyucu)'un ölüp kara dumanın serbest kalmasıyla alakalı ... Kara duman, son haliyle Locke, ölüleri canlandıramıyor diye düşünüyorum. Zaten kendine adam toplamaya çalışıyor, ölüleri kaldırabilse kendine ordu kurar, adanın her yeri ölü dolu :D

O kardeşin adı yok hala :) Herkes MIB (Man in Black) diye bahsediyor hala...

o man in black önceki kara dumanlardan biriydi o zaman. ??
yakın zamanda Jacob'la 2'si sohbet ediyolardı bi bölümde ufak bi tepecikte..duman mode on muydu yani o zaman o adam..

---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

Ne olduysa o kaynakta oldu zaten, deli kadının dediği gibi ölmekten beter oldu. Bedenden ve insanlıktan arınmış adadan kutulmak isteyen sapkın bir bilinç olarak duman formunda kaldı diye düşünüyorum.
Jacop'la husumet yaşamayan kardeş orada ölmüş oldu ki zaten o kardeşin ölü bedenini de o yüzden gösterdiler. Malum John Locke örneğinde de olduğu gibi bu meret ölmüş insanların bedenlerini "kopyalayıp" kullanıyor. Siyahlı adamı da bu şekilde kullandı bence ve eski bölümdeki konuşmada Jacop'u öldürmek isteyen yine o. Kardeşin kendisi değil. :)
Bu arada manyetik etki altında kaldıktan sonra Desmond'da da tam tersi bir durum oldu. Adamda hırçınlıktan eser kalmadı, sakin safoğlu saf bir şeye dönüştü. Öbürünün tam zıttı gibi. Widmore bir şeyler biliyor ama hayırlısı:)

Bir de şu oyun hikayesi var, şu vakitten sonra her şeyi o oyuna bağlarlarsa şaşırmam. Adamların biri beyaz biri siyah, oyundaki taşlarda keza öyle. Çocuk kumsalda oyunu buluyor kuralları gayipten bildiğini söylüyor. Oyun oynarken Jacop'a ilerde sende kendi kurallarını koyarsın falan diyor. Adanında belli kuralları var, Jacop kaynağın koruyucusu olduksan sonra ada onun kurallarıyla yürümeye başlıyor falan. Halen itaat edilen kurallar var adada, oyun devam ediyor :)

Işıkla suyun karışması hikayesi sonra, siyahlı kardeş adadan kaçış yolunu anlatırken su ve ışığı buluşturmaktan bahsetmişti kuyunun içinde. Kaynakta zaten buluşmuş vaziyetteydi, adam içine düşünce oldu ne olduysa. Benzer bir durum tapınaktaki havuzda da vardı hatırlarsanız. Sayid öldü sonra tekrar canlandı ama onada bir haller oldu ne hikmetse... (Acaba tapınak kaynağın üzerine mi inşa edildi? )

Bir de bir kaç benzerlik var aklıma takılan:
-John Locke'un anneside yarım akıllıydı, siyahlı adamın üvey anneside. Ve her iki anne de bu çocuklara "sen özelsin" dedi.
-Jacop ada için "burası benim evim" dedi, aynı lafı önceki bölümde Jack de kullandı...
-Birde bu kaynak koruyucusunun sonraki adam gelince görevini teslim edeceğini söyledi deli üvey anne Jacop'la konuşurken. Ve koruyucu kaynak içinde ne olduğunu bilmeden sadece oraya giderse kötü şeyler olacağı bilgisiyle bu görevi yapıyor. Bu da bizimkilerin ne olduğunu bilmeden 108 dakikada bir tuşa basmasına ve yerine biri gelince görevi teslim etmesine falan benzettim. Bir konuşmada Siyahlı adam insanlar gelir yıkar yerlebir eder giderler demişti. Jacop da ısrarla kendi kendilerine bunun üstesinden gelebilirler diye düşünüp adaya adam getirip duruyordu (Tam da Black Rock adaya gelirken geçti bu konuşma)... Acaba Dharma biraz Jacob'un "yönlendirmesiyle" bunun için mi geldi adaya?... "Aday"'ların deneneceği 108 dakika hikayesi, onların gözlemlenebildiği ayrı bir istasyon falan. Sıradaki koruyucuyu insanlar kendileri mi seçsin istedi acaba?:) (Sırasını devretmeyi başaran bir Desmond'u gördük bu arada(bizimkilere bıraktı gitti), ve yine isyan edip bu döngüden çıkmak isteyen John Locke oldu, tuşa basmayı bıraktı)

Ya ben bu diziyi hiç izlememiştim, arkadaş zoruyla geçen ay başlayıp bir anda hepsini izlemek iyi gelmedi sanırım bana :D Bitse de kurtulsak :)

o oyunu annesi koydum diyodu..
o koymadıysa o sırada gösterirlerdi, göstermediklerine göre muhtemelen annesi koymuştur ki..ilginç bi bölüm son bölüm bi tuhaf..

o su ve ışık olayında ise Sayid'i bence Locke canlandırdı..
man in black modeli adamı direkt kara duman yaptı..Sayid kara duman olarak uyanmadı vs. zaten o sırada Locke kara duman olarak takılıyodu..bence Sayid'in yaşaması tamamen Locke'ın işi..sezon başında sanki Locke buna benzer bişiler daha yapmıştı birilerine öyle hatırlıyorum..

o man in black önceki kara dumanlardan biriydi o zaman. ??
yakın zamanda Jacob'la 2'si sohbet ediyolardı bi bölümde ufak bi tepecikte..duman mode on muydu yani o zaman o adam..

Bence öyle ... O uzun mesajda da yazmıştım zaten. MIB öldü zaten, adamın cesedi hala o ilk mağarada.. Locke da olduğu gibi kara duman onun bedeni kullanıdı bence... Duman mode on a gerek yok dumanın kendisi zaten, duman insan şekline giriyor.

Bir de kara duman bir tane var o da MIB kaynağa düştükten sonra açığa çıkan işte... Adamın saplantılı fikirleri o dumanda kaldı gibi, açıklaması nedir bilmiyorum onu izah ederler umarım:D Ama hala tek derdi adadan gitmek... Kara duman Locke formundayken bir laf etmişti.. bedenimi, insanlığımı kaybettim gibilerden ...
.....
Sayid zaten kara duman olarak uyanmadı, ama bence onu uyandıran Locke da değildi.

böyle ilginç bi bölüm kim bilir neye dayandırcak merak ediyorum..
anne'nin de söylediği gibi her cevap yeni sorulara kapı açar diye harbiden öyle olucak anlaşılan..

bunun yanında Jacob'ın küçüklüğü konusunda biraz hayal kırıklığına uğradım..ben daha farklıdır diye düşünüyodum..resmen öyle cin bi çocuk değilmiş..
kardeşi namı değer MIB de eski bi kız arkadaşımın erkek hali resmen küçükken..sabaha karşı izledim son bölümü çok lazımmış gibi bi de o aklıma geldi.. :D :D :D

Berkay elıne saglık guzel yorumlar olmus kesınlıkle ;)

yahu bi izlemeye fırsatım olmadı şu diziyi.İnsanı çok kitliyor diye bulaşmamayı düşünüyorum :)

Geri
Üst Alt