Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon ve Asr?

Aracım 1.6 tdi dsg,güvenlik paketi var.Bir de otomatik modda olduğundan dolayı yapmış olabilir mi?

Jetta'yı 2 yıl kullandım,yaz kış seyahate çıktım.Herkes zincir takarken,hiç yolda kalmadım.Bu kez de asr ışığı yanıp sönüyordu,ben yerimde patinaj yapıp durdum:(

jetta da asr varmıydı? Lastiklerin durumu markası kış koşuluna uygunluğu yolda olan karın fazlalığı azlığı leondaki lastiklerin yapısı bunların hepsi etkendir sonuç olarak ikiside arazi kabiliyeti olan araçlar değil ikiside önden çeker aynı koşullarda aynı lastiklerle ikisininde birbirinden çok farkı olmaz bence.

Küresel ısınmadan dolayı yağan karın yapısı bozulduğundan bile olabilir :)

Jetta'da asr vardı.2010 Aralık ayında sattığımda lastikler ne kadar iyiydi tahmin edin artık.Yine aralık ayında Bilecik Bozüyük'de tipi şeklinde bir kar yağışına yakalandım.Bir çok kaliteli marka araç bile yolda kaldı ben devam edebilip Eskişehir'e ulaşmıştım.

Binek araçlarda karda kalmanın veya kalmamanın kaliteyle bir ilgisi yok ki iki aracı aynı koşulda aynı lastiklerle tüm sistemler kapalı bir şekilde karşılaştırılmadığı sürece net bir sonuç alınamaz ki aralarında da çok fark olacağınıda zannetmiyorum:)
Ki dsg nin normal modda karda nası bir karakteri olduğuna dair en ufak bir fikrim yok aradaki fark bundan da olmuş olabilir.

sürüş karakterinizi kara ve buza göre olabildiğince yumuşatmadıkça sıkıntı yaşamanız çok normal..
bunun yanında ASR = TCS..

asr siz edl siz jetta olmaz ama asr nin ucuz versiyonu tcs li ve edlsiz leon olur. jetta da sana yardımcı olan kullanılan kaliteli edl sistemi. eğri oturup doğru konuşalm leonda asr yerine tcs var ama benim eski golfteki asrnin 5 te biri kadar bile başarılı değil. buna ucuz etin yahnisi deniyor türkçede.

asr siz edl siz jetta olmaz ama asr nin ucuz versiyonu tcs li ve edlsiz leon olur. jetta da sana yardımcı olan kullanılan kaliteli edl sistemi. eğri oturup doğru konuşalm leonda asr yerine tcs var ama benim eski golfteki asrnin 5 te biri kadar bile başarılı değil. buna ucuz etin yahnisi deniyor türkçede.

Güvenlik paketi alındıysa XDS (Geliştirilmiş EDL), ESP, TCS hepsi var. Önemli olan burda Bosch sürümleri..

Karda arabayı kaldırıyım diye tcs kapatılmaz bu yanlış bir bilgi, bu günlerde kulaktan kulağa çok dolaşıyor..

sorması ayıptır ama bizim araçlarda sadece esp yokmu asr nin olmadığını biliyorum en azından 2006 larda öylemidir acaba

Geri
Üst Alt