Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tdi Gösterge / Switch Sorunsalı 2016

Furkannn

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,

Leon aracımda karşılatığım sorunları paylaşmak istiyorum.
-Araçta sağ ön kapı açılınca göstergede sol kapı açık gösteriyor sol arka açıkken sağ arka açık uyarısı ekranda görünmekte. Bu sorun araç çalışırken veya stop durumunda tüm kapılarda oluyor kısaca ters çalışmaktadır. Başına gelen veya çözümü hakkında bilgisi olan varmı?
-Yine arabanın lastik havalarını ayarlayıp ekrandan set yapıyorum 1 hafta sonra havalarda değişiklik inme söz konusu durumunda araç hiç bi şekilde ikaz etmiyor yine sensör hatasımıdır.
-Aynı şekilde silecek suyu bitincede herhangi bir uyarı ile karşılaşmadım neden olabilir beyin ile ilgilimi sensör arızasımıdır.

Bu soruların yanıtlarıyla fikri olan arkadaşlarım varsa yardımlarınızı rica ederim tabiki servise gideceğim fakat hızlı fikir edinmek için paylaşmak istedim..

Teşekkürler

Bu silecek suyu bitince bende de herhangi bir uyarı vermiyor merak ediyorum açıkcası

Silecek suyu uyarısı MK3 te standart olarak yok diye biliyorum belki kış paketi opsiyonunda vardir.

Kapı olayı bence elektriksel bir sıkıntı yada kodlama ile bir ilişki olabilir servise baktırmak gerekir
Lastik hava basınçları set ile sıfırlayıp biraz sürün araç çalışır hande lastiğin birisini indirin biraz ilerleyin ikaz vermez ise sensörlerde sıkıntı olabilir
Aracınız da far yıkama yoksa eğer su seviyesi ikaz vermez sadece far yıkaması olan araçlarda ikaz var diye biliyorum

Kapı olayı bence elektriksel bir sıkıntı yada kodlama ile bir ilişki olabilir servise baktırmak gerekir
Lastik hava basınçları set ile sıfırlayıp biraz sürün araç çalışır hande lastiğin birisini indirin biraz ilerleyin ikaz vermez ise sensörlerde sıkıntı olabilir
Aracınız da far yıkama yoksa eğer su seviyesi ikaz vermez sadece far yıkaması olan araçlarda ikaz var diye biliyorum

Serviste yazılım attırdım yazılımdan sonra böyle oldu abi servisi bile yanlış atıyor ne yapacaz anlamadım

Yazılımda sadece dönüşe duyarlı sis farları kadran selamlama bide aracı kitlediğin zaman camlar kapanıyor o kadar

Serviste yazılım attırdım yazılımdan sonra böyle oldu abi servisi bile yanlış atıyor ne yapacaz anlamadım

Yazılımda sadece dönüşe duyarlı sis farları kadran selamlama bide aracı kitlediğin zaman camlar kapanıyor o kadar
Bir yerde çakışan kod vardır kontrol ettir sorun kalmaz

Camların kapanmasından dolayı olabilir 2013 model sonrası leonlarda o özelliği açmıyorlar belki bu sorundan dolayı açmıyor olabilirler.

Bir yerde çakışan kod vardır kontrol ettir sorun kalmaz

Bu hafta gidebilirsem gidip sorup öğreneceğim teşekkürler abi
[doublepost=1492169964,1486318270][/doublepost]Selamlar beyler

Uzuun bir aradan sonra aracımın 15.000 bakımını yaptırdığım kartal doğuş otoya konu ile ilgili gittim.servisteki hüseyin usta aracın gizli özelliklerini daha evvel benim ısrarım neticesinde açmıştı. Şimdi tekrar eski haline dönünce düzeldi yani özellikleri kapattığında kapı göstergrsi doğru çalıştığı için kapattılar. Benimde bu duruma çok canım sıkıldı acaba beceremedilermi dışarıda yaptırsam aynı sorun olurmu "
Enderde açtırsam tekrardan yine aynı sorunla karşılaşmaktan ziyade garanti dışı kalmasından çekiniyorum..

Bu arada ilk kez bu sorunla giden ben olduğum içinde sorularımı cevaplayamadılar :)

Geri
Üst Alt