Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Leon süspansiyon

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında serkancbc tarafından paylaşıldı.

1. serkancbc

serkancbc SCW Üyesi

32
    0
    6
    Merhaba arkadarşlar, aracı kullanırken en çok canımı sıkan konu 4 kişi ile bir tümsekten gecerken altının değmesi. biryerden wv grubunun süspansiyonu yumuşak tuttuğu için fazla yükte çökme oluyormuş. sizce ne yapılmalı? yayları orjinal olmayan yayalar ile mi değiştirmeli?

2. mrtsnr

mrtsnr SCW Üyesi

2.558
    500
    113
    tümseklerden çapraz geçmek :) 3lük yay taktım ben esneme azaldı fakat 3 cm yere yakın olduğu için sürtme yine oluşuyor. yavaş ve dikkatli kullanmak zorundasınız 4 kişi varken

3. serkancbc

serkancbc SCW Üyesi

32
    0
    6
    evt hep çapraz geçmek zorunda kalıyorum :)

4. whiteline-XL

whiteline-XL SCW Üyesi

1.636
    56
    48
    aracınızda yay varmı bilmiyorum ama eğer var ise bu ve buna benzer zorluklarla karşılaşmanız muhtemel. ayrıca tuhaf tuhaf seslerde kaçınılmaz olur yay var ise şayet.

5. PATRON

PATRON
    Administrator

10.662
    2.360
    113
    ben 5 cm'lik taktırdım aynı dert bende vardı çıkarttım 3.5 taktırdım rahat ettim :)

6. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Yanlız vwnin süspansiyonlarının yumuşaklığını bilmem de leonun süspansiyonları rakiplerine göre oldukça serttir. Yay olmadan sürtmesine şaşırdım ben 5 kişide bindim araca hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım.

7. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    sürtmesi normal değil. :) mk1 leon lar sürter ancak mk2 ler ciddi derecede bu konuda problemsizdir eğerki yaylar orjinal ise.

8. crash

crash SCW Üyesi

17
    0
    1
    Orjinal yaylarla nasıl sürtüyor bu araç hayret :confused:

9. Jerky

Jerky SCW Üyesi

3.079
    53
    48
    Orj yaylarla sürtüyorsa 4 kişinin kilolarını sormak gerekiyor sanırım :) Ben 5 kişi tatile giderken ağzına kadar dolu bagajla bile bir yere sürttüğümü hatırlamıyorum.

10. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    nası bi 4 kişi ve nası bi tümsek.. :)
    bunun çözümü Türkçe'sini bilmiyorum ama daha yüksek "spring rate"li yaylar..

Sayfayı Paylaş