Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Fr Yağmur Sensörü Hk.

tibuk5361

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Mk2 Leon Fr`ım var, aracın ön camında güneşten az da olsa korunmak için sensörün oraya denk geleceği gibi 10 cm genişliğinde film çekilmiş gibi yada orjinalinde var mı bilmiyorum. Yağmur sensörü yağmur yağdığında çok geç devreye giriyor (her kademe denendi) fakat sensöre hafif bastırınca herşey düzeliyor, bu sensörün yerini değiştirme şansımız var mı? Biraz daha aşağıya alma gibi, bizler yapabilirmiyiz ve bu sensör ne ile yapıştırışmış oraya, söküp tekrar deneyebilirmiyim ?

Aynı sorun bugünde benim başıma geldi sensör devreye girmedi bende elimle oynayınca devreye girdi.Sensörü daha aktif nasıl kullana biliriz mesela arabayı çalıştırdığımızda hemen devreye giremezmi.

Aynı sorun bugünde benim başıma geldi sensör devreye girmedi bende elimle oynayınca devreye girdi.Sensörü daha aktif nasıl kullana biliriz mesela arabayı çalıştırdığımızda hemen devreye giremezmi.
Sensör aslında hemend evreye giriyor tabiki, sileceği bir tık yukarı kaldırdığınızda devreye giriyor lakin ön camda sensöre denk gelecek birşeyin olmaması lazım sanırım, ben de bastırınca daha güzel algılıyorsa demekki arada bir kopukluk var demektir.İlginç ama hassas da bir parça olduğundan elimde kalsın istemiyorum :)
[doublepost=1509971043,1509349588][/doublepost]Konu güncel ve aktif arkadaşlar, Yardımcı olabilir misiniz?
[doublepost=1509975394][/doublepost]Şimdi mevzuyu çözdüm arkadaşlar, camda duran sensörde 2 adet göz var,biri yağmur sensörü diğeri far sensörü, , eski sahibi güneşlik gibi oraya cam filmi çektirmiş ve ondan dolayı sensör devreye girmiyor, aracımın farları auto durumdayken gece gündüz sürekli yanıyordu meğer o filmden kaynaklıymış, sensör sürekli havanın karanlık olduğunu zannediyor :) Lakin sensörü nasıl sökeceğim konusunda bir fikrim yok halen daha , sökersem önünde yer alan jeli yok etme parçalama şansım da var ...

kardeş bir kademe yukarı da olması gerekiyor , benim leonumda da en alt seviyedeyken silecek anahtarı calısmıyor bir tık yukarı alırsan calısır

Temassızlık hakkında bir bilgisi olan yok mu? Bendeki de elinle cihaza bastırınca devreye giriyor

Geri
Üst Alt