Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Fr Led Far yağmur sorunu

bahtitopal

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün 250 km lik yola gidip gelirken yağmurda farların neredeyse doğru dürüst göstermediğini fark ettim yolu göremedim resmen.Sizin de başınıza böyle bir olay geldi mi yada çözüm önerileriniz var mı? ne yapabilirim.

+1 üzücü bi gerçek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maalesef gerçek.Umarım bir çözümü vardır.

Çözüm varsa çok mutlu olurum ama hiç zannetmiyorum. Makyajlı leonda ekstra led eklenmiş, muhtemelen bu şikayetlerden dolayı yapıldı.

Belki sis farı değişikliği ile iyileştirme yapılabilir

Çözüm varsa çok mutlu olurum ama hiç zannetmiyorum. Makyajlı leonda ekstra led eklenmiş, muhtemelen bu şikayetlerden dolayı yapıldı.

Belki sis farı değişikliği ile iyileştirme yapılabilir

evet bende sisleri yakarak daha iyi görüş aldım yapacak birşey yok özellikle kara asfaltta hiçbir şey görmüyorsun.

Bende 2016 ibiza 1.2 style var sarı ampul ve yağmurda ben de çok az yandığını farkettim sebebini bilmiyorum.sis farı da etki etmedi.bazı yollarda uzunları yakarak gittim o derece.gözlerimde en ufak bir sorun yok fakat o yağmurda bir sorun varmış gibi hissettim :)

Bende 2016 ibiza 1.2 style var sarı ampul ve yağmurda ben de çok az yandığını farkettim sebebini bilmiyorum.sis farı da etki etmedi.bazı yollarda uzunları yakarak gittim o derece.gözlerimde en ufak bir sorun yok fakat o yağmurda bir sorun varmış gibi hissettim :)
Bizim led farlar daha kötüdür emin ol sarı farları değiştirisin osram night breaker ile işin görülür ama bu ledlerde ne yapacağımızı bilmiyorum.Eski aracımda osram night breaker ile değiştirdim ve gayet başarılı sonuç almıştım.

Bugün işten çıktıktan sonra evimin karşısındaki vw servisine gittim zonguldak ereğlide seat bayii olmadığı için mecbur kaldık.Sorunu belirttim eğer böyle bir sorun seat tarafından ekranımıza düşerse ücretsiz olarak değişileceği söylendi bende yeni leonlarda bu sorun giderilmiş eğer bizim farlara uyuyorsa değiştirirmi dedim evet bu konuda bizim ekranımıza bu problem ile ilgili yazı gelmesi yeterli gibi birşey söyledi.Bakalım şu yeni leonlar gelsin de.Şikayet var sayfasına da yazayım da tam olsun :)

Arkadaşlar dün 250 km lik yola gidip gelirken yağmurda farların neredeyse doğru dürüst göstermediğini fark ettim yolu göremedim resmen.Sizin de başınıza böyle bir olay geldi mi yada çözüm önerileriniz var mı? ne yapabilirim.

Valla ben benim araçla İstanbul- Ankara- Antalya arası yol yaptım. Farların aydınlatmasını çok beğendim. Yolu çok parlatmıyor ancak yoldaki tüm detayları rahatça görebiliyorsunuz. Çok az yerde sis farına ihiyaç duydum yol boyunca. Bu kaput içerisinden ayarlama yapılabiliyormuş sanırım. Bir kontrol ettirin isterseniz.

Valla ben benim araçla İstanbul- Ankara- Antalya arası yol yaptım. Farların aydınlatmasını çok beğendim. Yolu çok parlatmıyor ancak yoldaki tüm detayları rahatça görebiliyorsunuz. Çok az yerde sis farına ihiyaç duydum yol boyunca. Bu kaput içerisinden ayarlama yapılabiliyormuş sanırım. Bir kontrol ettirin isterseniz.
ben yağmurda farların yeteri kadar aydınlatmadığını düşünüyorum özellikle kara asfalt diye tabir ettiğimiz yollarda.Led farların yükseklik ayarları yapılıyormuş o kaput içinde dediğniz ancak şiddetinin ayarı yokmuş bu farları değiştirsek bile aynı değerde full led farlar takılacağından şuan beklemedeyim.

Geri
Üst Alt