Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Çok Sık Motor Freni Yapıyor.

ya zaten bu dsg'de ben 1ci ve 2vi vitesi çözemedim, cünkü kalkar kalkmaz 2 yazıyor ama biraz hızlı hareket edince o zman sanki dişliler değişiyor gibi hissediyorum açıkçası,o yunzden d2 deyken gaz kesince dişliler tekraradan d1e aldığını düşünüyorum..

ben en çok sarsıntıyı araç 2. vitesteyken gaz verdiğinde birden 1. vitese düştüğünde yaşıyorum. Onun haricinde dediğiniz gibi anlık 1-2 vites değişimlerinde vites hemen geçmiyor. Yani birkaç saniyelik bir aralık var. Dur kalkta daha çok anlaşılıyor o

ben en çok sarsıntıyı araç 2. vitesteyken gaz verdiğinde birden 1. vitese düştüğünde yaşıyorum. Onun haricinde dediğiniz gibi anlık 1-2 vites değişimlerinde vites hemen geçmiyor. Yani birkaç saniyelik bir aralık var. Dur kalkta daha çok anlaşılıyor o
zaten onun haricinde varsa sıkıntı vardır bence :D cünkü 1 ve 2ci viteste olması normal bence :D

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Dsg kullanan cogu arkadas bu durumdan sikayetci nedeni su. Bu araclar birinci vitesi araba ufaktan hareket etsin diye kullaniyor. Ve fark ederseniz 5 km hizda bile 2 yaziyor. Evet 2 yaziyor ama araba 2 de gitmiyor 1 de de gitmiyor. Arac o anda tam kavrama yapmiyor yarim debriyaj mantigi gibi yari kavramada 2 vitesin dislisinde goturuyor 2. Vitesin hizina ulastigi anda disliyi tam kavramaya aliyor ve 2 3 4 5 6 7 diyerek devam ediyor baski balatamizda bu sayede cabucak bitiyor :) benden bi kardes tavsiyesi ben oyle kullaniyorum acikcasi uzun dur kalk trafikte araci manuel moda alin 1. Viteste kaldirin bakin goreceksiniz dediginiz olay yari kavrama olayi olmayacak. Simdi su sozu duyar gibiyim yav kardesim otomatik aldik ne ugrascam habire habire manuele cek D ye al partikul filtresi temizligi icin S modunda kullan temizlesin diye dolan dur. Vala abiler kardesler gavurda bunu boyle yapmis ya seve seve demis yada alma demis :)

Geri
Üst Alt