Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Çok Sık Motor Freni Yapıyor.

LKTN

Kayıtlı Üye
Merhaba. EDC li Clio' mu satma nedenim olan en nefret ettiğim şey motor freni ve aracın sizin kullanımınıza sürekli engel olarak konforu bozmasıydı. Ancak şimdi aynı sorunu Leon' um da yaşıyorum. Aracı ilk aldığımda motor freni yapmıyor, yapsa bile bu kadar hissettirmiyordu. Ama zamanla özellikle de şu anda ayağımı gazdan çektiğimde resmen aracı arkadan tutuyorlar gibi fren yapıyor araç. Boğaz kelebeğinde mi bir sıkıntı var acaba anlamadım. Tamam kurtuldum demiştim Leon' u ilk aldığımda ama yığılmalar başladı... Servise sorduğumda şanzıman kullanımınıza alışıyor gibisinden zırvalama yaptılar. Kaç senedir araç kullanıyorum böyle bir bahane duymadım...

Bu durumu çok fazla yapmıyor ben zorladıktan sonra yapıyor oda kısa bir süre kadar bursa ya falan giderken viteste araca gaz vermeden 2-3km gidiyorum

Bu durumu çok fazla yapmıyor ben zorladıktan sonra yapıyor oda kısa bir süre kadar bursa ya falan giderken viteste araca gaz vermeden 2-3km gidiyorum

Anladım. Zaten araç bazen çok iyi oluyor bazen de nazlanıyor resmen :D hava koşullarından mı değişiklik gösteriyor acaba

Hava koşullarına bağlı sanırım bu aralar benimde bazen geç çalışma yapıyor

valla abi bide forumda 8000 km de patlayan DSG konusunu okuduktan sonra biraz tedirgin oldum. Kararsızlık bir de sallama falan yapınca korktum biraz. Gaz verince biraz sallama falan yapıyor çünkü. 7400 km ye geldi araç. 8000 i atlatırsak iyi :D

vallha şuan bende öyle birşey hisstmedim, gazdan çekince öyle motor fireni yapmıyor hiç süzülüyor tabir ica etse :S :S

valla abi bide forumda 8000 km de patlayan DSG konusunu okuduktan sonra biraz tedirgin oldum. Kararsızlık bir de sallama falan yapınca korktum biraz. Gaz verince biraz sallama falan yapıyor çünkü. 7400 km ye geldi araç. 8000 i atlatırsak iyi :D
Dsg ilk çıktığından bu yana gelişti arada mutlaka çıkacak böyle sorunlar ama şans biraz burda servisle olan yakınlık çok önemli ben serviste her ustayı tanırım bilirim 10bin km de yazılım attık 63 binde araç bakımını aksatmam büyük bakımını dışarıda ustama gösteririm gerekirse servise yaptırırım garanti bitmesine rağmen iyi niyet diye baskı balata için 500tl indirim yaptılar

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
vallha şuan bende öyle birşey hisstmedim, gazdan çekince öyle motor fireni yapmıyor hiç süzülüyor tabir ica etse :S :S

mesela 2. vitesteyim gidiyorum ayağımı gazdan çektim. Araç akmaya başlıyor. Bir anda motor frenine giriyor. Sonra bırakıyor. tut bırak yapıyor yani . Eskiden bu kadar sık yapmıyordu. Mesela araba 0 dan kalkarken vitesi 2 ye takıyor sonra tekrardan gaz vermişim gibi yeniden bir irkilme yapıp hızlanıyor. Tekrar gaz verince sallıyor mesela. Enteresan biraz. Eskiden bunları yapmıyordu.

Dsg ilk çıktığından bu yana gelişti arada mutlaka çıkacak böyle sorunlar ama şans biraz burda servisle olan yakınlık çok önemli ben serviste her ustayı tanırım bilirim 10bin km de yazılım attık 63 binde araç bakımını aksatmam büyük bakımını dışarıda ustama gösteririm gerekirse servise yaptırırım garanti bitmesine rağmen iyi niyet diye baskı balata için 500tl indirim yaptılar

Sorun çıkartacağı kesin. Ama ne kadar geç olursa o kadar iyi. Küçük bir yerde yaşamak her zaman iyi abi ya. Yemişim metropolünü. Ben de Sakarya' da okumuştum. Bakkala kadar herkesi tanıyordum. Çok da güzel oluyordu valla :D

mesela 2. vitesteyim gidiyorum ayağımı gazdan çektim. Araç akmaya başlıyor. Bir anda motor frenine giriyor. Sonra bırakıyor. tut bırak yapıyor yani . Eskiden bu kadar sık yapmıyordu. Mesela araba 0 dan kalkarken vitesi 2 ye takıyor sonra tekrardan gaz vermişim gibi yeniden bir irkilme yapıp hızlanıyor. Tekrar gaz verince sallıyor mesela. Enteresan biraz. Eskiden bunları yapmıyordu.
ya zaten bu dsg'de ben 1ci ve 2vi vitesi çözemedim, cünkü kalkar kalkmaz 2 yazıyor ama biraz hızlı hareket edince o zman sanki dişliler değişiyor gibi hissediyorum açıkçası,o yunzden d2 deyken gaz kesince dişliler tekraradan d1e aldığını düşünüyorum..

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Geri
Üst Alt