Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2017 xcellence yakıt

f86ab4d111fe3a162ec4ed6461a568e1.jpg

Leon fr ile yaptım. 1 depoyu 235 tl ye doldurdum. Şehir dışı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba. 2017 xcellence leon aracım var. 2500km de şuan. Ortalama Yakıt 8-9 arası. uzun yolda 5-5.5 e kadar düşüyor. İstanbul'da kullanıcısı olup daha yüksek km de arkadaşlar varsa bilgi alabilir miyim ? Daha düşer mi merak ediyorum

Uzun yolda 4-4.5 litreler hiç zor değil üstelik hızı da 110-120 arasına sabitleyerek, öyle 90 filan da değil. Aracınız daha yeniymiş ben 4000 km civarı uzun yola çıktım uzun yol sonrası motor iyice rahatladı ve şimdi şehir içinde çok dikkat etmeyerek 6-6.5 arası yakıyorum. Yalnız çok yokuşlu bir yerindeyseniz istanbulun 8-9 normaldir, yakıyor çünkü yokuşlarda.

Aracın uzun yol performansı gerçekten çok iyi, act motor. Bende 1.2 dsg 2016 leon vardı ondan daha az yakıyor bu. Ama İstanbul dur kalk olayı çok yakıyor. Nasip olursa bayramda uzun yol yapmayı düşünüyorum. Asıl merak ettiğin Şey hani 8-10 bin km den sonra gerçekten şehir içi tüketimi de düşer mi? Böyle bir efsane var malumunuz.
Ümraniyede oturuyorum, genelde ümraniye kadıköy Göztepe gibi güzergahlar.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şöyle ki ben ilk 3-4 bin kmyi şehir içinde yapmıştım ve 6 litrede tutmak için biraz fazla dikkat ediyordum. Uzun yola çıkıp döndükten sonraki depoda hiç dikkat etmeden rahat rahat kullandım 6.3 tüketimim oldu. Şu anda bir depoyla 700-750 km yapıyorum şehir içinde. Yani aracın kilometre yapması etkili oluyor bence.

Şöyle ki ben ilk 3-4 bin kmyi şehir içinde yapmıştım ve 6 litrede tutmak için biraz fazla dikkat ediyordum. Uzun yola çıkıp döndükten sonraki depoda hiç dikkat etmeden rahat rahat kullandım 6.3 tüketimim oldu. Şu anda bir depoyla 700-750 km yapıyorum şehir içinde. Yani aracın kilometre yapması etkili oluyor bence.

İstanbul'da 6.3 km imkansız gibi bişey ya 8in altına düşüremiyorum. Çünkü ortalama hıza bakıyorum 15 :) senin araba 06 plaka. Çok fark oluyor şehirden şehire ama benzinli araca göre bizim veriler yine iyi. Ve şunu söyliym kesinlikle pişman değilim o kadar konforlu rahat ki, araba çalışıyor mu anlamıyorsun bile :) yaksa da sorun değil de merak işte Türk hastalığı yakıtı sorgulamak :)

İstanbul'da 6.3 km imkansız gibi bişey ya 8in altına düşüremiyorum. Çünkü ortalama hıza bakıyorum 15 :) senin araba 06 plaka. Çok fark oluyor şehirden şehire ama benzinli araca göre bizim veriler yine iyi. Ve şunu söyliym kesinlikle pişman değilim o kadar konforlu rahat ki, araba çalışıyor mu anlamıyorsun bile :) yaksa da sorun değil de merak işte Türk hastalığı yakıtı sorgulamak :)

Aynen benim hız ortalamam 35 civarında ankara içi ve işe gidip gelirken kullanmıyorum park sorunu yüzünden. Benim söylediğim koşullar normal trafik koşulları tabi. Ancak benzinli alınıpta pişman olunacak zamanlar artık eskide kaldı mazot ve dizel araç fiyatları yüzünden. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

f86ab4d111fe3a162ec4ed6461a568e1.jpg

Leon fr ile yaptım. 1 depoyu 235 tl ye doldurdum. Şehir dışı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Kardeşim kacla gittin hangi yolu gittin güzel ortalama tutturmussun bende Kastamonu ya gidicem ama giderken çok rampa cikacagimdan dolayı zor tuttururum gibime geliyor 5 litre flan yakar düşünüyorum

Geri
Üst Alt