Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 tdi lar da ilk bakımdan sonra ortalama yakıtı düşen var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
benim aracım leon değil fakat aynı motora aynı şanzımana ve hemen hemen aynı ağırlığa sahip.
aracımda şu aralar yakıt tüketimi artışı ve performans düşüklüğü problemi var, hala çözmeye çalışıyoruz ama buna rağmen ortalama rakamları iyi denebilecek düzeyde;
şehir içi şu aralar 5.5 - 6.5 litre arası yakıyor ve bu bana fazla geliyo çünkü 4.5 - 5i görebiliyodum.
şehir dışında rekorum 3.7 litre
aracım şuan 54.000de ben rodajı oldukça uzun tuttum, ilk 3500km asla basmayacağını bildiğim için aracı babama kullandırdım 1000km kadar da ben sakin kullandım sonra yağını suyunu değiştirip manuel modda baya sıkıştırdım, öyle ki araç 8000 9000km civarındayken bmw 320i lere kafa tutar haldeydi.
yalnız tavsiyem 35000km de 1 carbonclean yaptırın araçlarınıza, aracı çalıştırınca ve stop etmeden önce de 3-4 dk bekleyin.

benim aracım leon değil fakat aynı motora aynı şanzımana ve hemen hemen aynı ağırlığa sahip.
aracımda şu aralar yakıt tüketimi artışı ve performans düşüklüğü problemi var, hala çözmeye çalışıyoruz ama buna rağmen ortalama rakamları iyi denebilecek düzeyde;
şehir içi şu aralar 5.5 - 6.5 litre arası yakıyor ve bu bana fazla geliyo çünkü 4.5 - 5i görebiliyodum.
aracım şuan 54.000de ben rodajı oldukça uzun tuttum, ilk 3500km asla basmayacağını bildiğim için aracı babama kullandırdım 1000km kadar da ben sakin kullandım sonra yağını suyunu değiştirip manuel modda baya sıkıştırdım, öyle ki araç 8000 9000km civarındayken bmw 320i lere kafa tutar haldeydi.
yalnız tavsiyem 35000km de 1 carbonclean yaptırın araçlarınıza, aracı çalıştırınca ve stop etmeden önce de 3-4 dk bekleyin.

aracınız vw golf kaç model ?

performans düşüklüğü dizel araçlarda çabuk farkedilen bi olay özellikle yakıttan yapıyor bunu çok denedim bi kaç petrol haricinde kesinlikle yakıt almıyorum aracıma yakıt pis olduğu zaman araç çok bariz bi şekilde kasılıyo biraz sıkıştırmada ama yakıtın sorunsuz temiz olsun aradaki farkı hemen anlıyorsun :) benim aracımda ilk 19" jant vardı sürttüğü için çıkardım yakıtını ölçme fırsatım olmadı şuan 18" jant var ve şehir içinde sakin kullanımda 6.1-6.5 arasında şehir dışında hemen hemen aynı 16"jant değeriyle 3.8e kadar düşüyor şehir dışında

Ya şu bakım yapınca az yakıyo mantığından kurtulun böyle bişe yok. Arabanın yağını değiştimi yakıtla ne alakası war..

aracım 2009 çıkışlı 2010 model, yaklaşık 1.5 yaşında...
yakıtla alakası olduğu kesin fakat bendeki sorun sadece yakıtla alakalı değil, sanıyorum ki enjektörlerle alakalı, ufak bi ihtimalde olsa şanzımanlada alakalı gibime geliyo, çünkü kavrama değişmişti, yeni atılan yazılım vites geçişlerini daha yavaş ve sarsıntılı yapıyor, komple mekatroniğin değişmesi durumu söz konusu demişlerdi en son konuştuğumda...
dizel aracın performansının bakımlarla inanılmaz derecede alakası olduğunu düşünüyorum, çünkü aracım ne zaman periyodik bakım zamanına yaklaşsa performansı düşüyor, bakımda çıkınca eski haline dönüyor. Bunun sebebini servis şu şekilde açıklıyor; ilk öncelikle hava filtresinden kaynaklanıyormuş, dizel aracın rahat hava alması gerekiyomuş, buna dayanarak ben k&n hava filtresi kullanıyorum. gayet memnunum. diğer yandan yağ ve mazot filtresi de tıkanınca performans gerçekten hissedilir biçimde düşüyor ve yakıtta buna bağlı artış gösteriyor.

Benim aracımda bugün 5000 km oldu tam depo 600 den fazlasını görmedim ileride daha fazla range görürmü ?

Emre Merhaba;

Forumda yakı tasarrufu ile ilgili bir cok konu mevcut inceleyebilirsiniz,lakin 1 sene önce açılmış konulara yazı yazmayalım.

Teşekkürler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt