Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI CR Style Nasıl Bilirsiniz ?

3 Yıla yakın zamandır kullanıyorum. Kesinlikle mükemmel. DSG Çok iyi. 1992 Yılından itibaren hep 0 kilometre araç aldım. ortalama üç yıl kullanırım. Ama Leonu çok sevdim ve kesinlikle en az 4 yıl daha kullanmak taraftarıyım. Kesinlikle öneririm.

3 Yıla yakın zamandır kullanıyorum. Kesinlikle mükemmel. DSG Çok iyi. 1992 Yılından itibaren hep 0 kilometre araç aldım. ortalama üç yıl kullanırım. Ama Leonu çok sevdim ve kesinlikle en az 4 yıl daha kullanmak taraftarıyım. Kesinlikle öneririm.
Bizde seni sevdik Ahmet abi:)

Max. 45 Bin TL
Opel 1500 km de hatasız boyasız en ful 45 e almıştık 40 a vermeyi düşünüyoruz
Takas olursa 3-5 üste veririz sanırım :)

üstune vereceğiniz rakama gore konuşursak kesinlikle alın derim...ama dahada fazla rakamlarda ise değiştirmeyin. Dsg yi kullananlar çok memnunlar, sorun yaşayanlarda bi o kadar pişmanlar.
Kalite konusunda biraz fikir tezatlığı yaşanmış olsada her iki araçta gayet başarılı.

Hoşbuldum Teşekkürler :)

İyice kafaya koydum almayı :) İnş temizi denk gelirde alırım

arkadaşlar leonum varda ön fan cok çalışıyor sebebini bilen varmı,

Leon sa eğer Opel den çok daha iyi olacağını ve kullandıktan sonra ne kadar tatlı bir sürüş keyfi verdiğini kendin anlayacaksın 1.6 TDI lar güzel ilerleyen zamanlarda bide yazılım yaptın mı tadına diyecek olmaz.

Ben araçlara modifikasyon yönünden de baktığım için Leon u 2-3 farklı şekillerde modifiye edebilirsiniz Opel astra genel bir kalıp olduğu için pek sağı solu ile oynama şansı vermiyor insana.Ama ben oynarım aracımla zevkte alırım deyip konfor ve sürüş keyfi almak isterseniz sizin için çok doğru bir tercih olur.

Ha şayet ben kendi şahsi düşüncemde şu an 1.4 TSI kullanıyorum ve İnşaALLAH kısmet olursa 1.9 TDI Leon a geçmeyi düşünüyorum nedeni ise motor çok güzel ve her türlü oynayabilirim.Ama 1.6 da ideal ve yakıt konusunda kesinlikle Opel den daha az yakan bir seçenek.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Bizde seni sevdik Ahmet abi:)

Satacak olursan bana sat :D ben senden sonra bi 4 sene daha binerim abi :D

foruma hoş geldiniz.
ben yeni leon 1.6 tdi style düz vites aracımı alalı yaklaşık 2 ay oldu...şu an 4000 km deyim..
ben aldığımda 51.500 e aldım..o an o dananım ve motor seçenekleri içerisinde diğer markalara göre en ucuz olanıydı..hala da öyle..rakiplerine göre kesinlikle fiyat avantajı var..

maddeleyerek özetlemek gerekirse

1-mersinde şehirr içi rahat trafikte ve sakin sürüşlerde çok rahatlıkla 3,8 litre ortalamayı görüyorum..trafik biraz yoğunlaşırsa 4.2-4.4 lere çııyorum...traifiğin göbeğine düştüğümde ise 5-5,5 litreleri görmek mümkn o da sürekli ama sürekli dur kalk yapmak gerektiğinde...

2-mersin erdemli arasında ki şehir dışı sayılabilecek duble yolda sakin kullanımla 3,4 e kadar düşüyorum..yardırısam 4 e çıkıyor...

3- bu değerler klima kapalı iken sürekli olarak gördüğüm değerler...klimayı açarsam 23 derecede açıyorum ve ortalamada yaklaşık 07 ila 1 litre arasında artış oluyor..

4-uzun yolda otoban kullanımında 3 kişi + bagaj ful dolu+ klima ful açık+karşı yönden gelen ciddi rüzgar ve 100 km sabit hızla 4 lt yaktı..aynı gzergahta dönüşte aynuı şartlarda ama 120 km sabit hızla 5 litre yaktı..

5-bu değerleri ilk 4000 km içinde ilk kilometrelerimden itibaren elde ettiğimide belirteyim..ve genelde ekonomi odaklı sürüş yapıyorum.

6-basınca çok iyi bir ivmelenmesi var..tabiri caizse çok iyi kaçıyor.tork ve hızlanma değerleride bunu söylüyor zaten.

7-virajlarda yol tutuşu çok iyi..hatta byk bir kaza tehlikesi atlattım...şehir dışında gece 110 km ile giderken ve tam önümde sağda yaklaşık 80 ile giderken arabayı sollamak üzere iken o arabanın önünden yola fırlayan bir adama çarpmamak için fren artı sağa sert manevra yaparak adam ve arabanın arasında daldım ve geçtim..anlıycağın esp gayet iyi iş yapıyor çünkü araç ditreksiyonu ilk sağa kırdıktan sonra kontra vermek için tekrar sol yaptıktan sonra iki defa sağa ve sola doğru salınım yaptı ancak gayet iyi topraladı..bundan önceki aracım olan palio olsaydı çok muhtemel sonu takla ile bitecek bir kazayı allah şükür atlattık...

vel hasılı o paraya alınacak araba...bir daha olsa kesinlikle yine alırdım....umarım bu bilgiler size yardımcı olur..aklınıza takılan bir şey olursa cevaplamaya çalışırım yine...herşey gönlünüze göre olsun...

foruma hoş geldiniz.
ben yeni leon 1.6 tdi style düz vites aracımı alalı yaklaşık 2 ay oldu...şu an 4000 km deyim..
ben aldığımda 51.500 e aldım..o an o dananım ve motor seçenekleri içerisinde diğer markalara göre en ucuz olanıydı..hala da öyle..rakiplerine göre kesinlikle fiyat avantajı var..

maddeleyerek özetlemek gerekirse

1-mersinde şehirr içi rahat trafikte ve sakin sürüşlerde çok rahatlıkla 3,8 litre ortalamayı görüyorum..trafik biraz yoğunlaşırsa 4.2-4.4 lere çııyorum...traifiğin göbeğine düştüğümde ise 5-5,5 litreleri görmek mümkn o da sürekli ama sürekli dur kalk yapmak gerektiğinde...

2-mersin erdemli arasında ki şehir dışı sayılabilecek duble yolda sakin kullanımla 3,4 e kadar düşüyorum..yardırısam 4 e çıkıyor...

3- bu değerler klima kapalı iken sürekli olarak gördüğüm değerler...klimayı açarsam 23 derecede açıyorum ve ortalamada yaklaşık 07 ila 1 litre arasında artış oluyor..

4-uzun yolda otoban kullanımında 3 kişi + bagaj ful dolu+ klima ful açık+karşı yönden gelen ciddi rüzgar ve 100 km sabit hızla 4 lt yaktı..aynı gzergahta dönüşte aynuı şartlarda ama 120 km sabit hızla 5 litre yaktı..

5-bu değerleri ilk 4000 km içinde ilk kilometrelerimden itibaren elde ettiğimide belirteyim..ve genelde ekonomi odaklı sürüş yapıyorum.

6-basınca çok iyi bir ivmelenmesi var..tabiri caizse çok iyi kaçıyor.tork ve hızlanma değerleride bunu söylüyor zaten.

7-virajlarda yol tutuşu çok iyi..hatta byk bir kaza tehlikesi atlattım...şehir dışında gece 110 km ile giderken ve tam önümde sağda yaklaşık 80 ile giderken arabayı sollamak üzere iken o arabanın önünden yola fırlayan bir adama çarpmamak için fren artı sağa sert manevra yaparak adam ve arabanın arasında daldım ve geçtim..anlıycağın esp gayet iyi iş yapıyor çünkü araç ditreksiyonu ilk sağa kırdıktan sonra kontra vermek için tekrar sol yaptıktan sonra iki defa sağa ve sola doğru salınım yaptı ancak gayet iyi topraladı..bundan önceki aracım olan palio olsaydı çok muhtemel sonu takla ile bitecek bir kazayı allah şükür atlattık...

vel hasılı o paraya alınacak araba...bir daha olsa kesinlikle yine alırdım....umarım bu bilgiler size yardımcı olur..aklınıza takılan bir şey olursa cevaplamaya çalışırım yine...herşey gönlünüze göre olsun...

Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inş.

Sanırım yeni kasa sizinki. www.seatclubworld.com ' da takılmaya başladığımdan itibaren Seat'a karşı ısındım. Seviyordum dahada bir ısındım. Dün gece 1,6 benzinli motor deneme şansımız oldu bir arkadaşın arabası. İlk defa bindim. Gerçekten aşık etti kendisine. Sizinki dahada bir güzeldir tahminimce. Denk gelmiyor astrayı satıp direk alıcam ama satamadık bakalım hayırlısı..

Geri
Üst Alt