Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.4 Fr'a lpg önerileri

Tabiki karar sizin ama tsi motora yazik etmeyin zaten ekonomik olan motora bircok para baglayarak lpg uygulatip 10 15 kurus kara geciceginize tdi bir leon alin daha iyi:)

şöyle diyelim FR aracınız 8lt ortalama yaksa ;

8 lt benzin X 4,72 TL / 100 = 0,38 KR
8 lt LPG X 2,69 TL / 100 = 0,22 KR

Aradaki fark 0,16 KR'dir. Aylık kaç km yol yapıyorsunuz ? Ayrıca aracınızı gözünüze kestirdiğiniz kadarıyla ne kadar daha elinizde tutarsınız? Bunu hesaplayalım.

Aylık en az 2.000 km yol yapmanız gerek 2.000 x 0,16 KR = 320 TL aylık. LPG alsanız 1 yıl kullanım sonucunda kafa kafaya gelir. Eğer 1 yıldan uzun süre aracınızı tutacaksanız veya km bu kadar değilse kesinlikle takmayız size faydası değil zararı var. Min. 2-2.5-3 yıl arasında elinde bulundurman gerek aracı 2.000 km aylık aşağıya düşmemek şartıyla. TSI araçlara artık LPG takıyorlar ama çok yaygın değil bu konudada henüz net bilgim yok ama PRİNS marka dünyada en iyisi şu anda. Fiyatı nerden baksan 4.000 TL civarındadır onu söyleyeyim.

google de bu konu çok aranıyor o yüzden açtım ki forumu indexlesin bilgisi olanlar paylaşsın diye lpg taktırmak gibi bir amacım yok

lovato türkiye kendi tsi leon aracına takıp fuara götürmüş aracını aydoganlar serwiste bp dergisi war orda okumustum bı ıkı sayfa yer wermıslerdı bu konuya yanlış hatırlamıyorsam diger sayfa da da hangı araclara uyduğu yazıyordu scirocco audi leon yazıyordu orda da olmadı bi gittigimde fotosunu cekerım dergının

lovato türkiye kendi tsi leon aracına takıp fuara götürmüş aracını aydoganlar serwiste bp dergisi war orda okumustum bı ıkı sayfa yer wermıslerdı bu konuya yanlış hatırlamıyorsam diger sayfa da da hangı araclara uyduğu yazıyordu scirocco audi leon yazıyordu orda da olmadı bi gittigimde fotosunu cekerım dergının
sinan fotodan tanımadım seni ya hep şapkalı hatırlıyom ya

Gerek Vamı? Sorusuna Cevap Alınmalı öncelikle...

Sonrasında çok Yazıp, çizdik, okuduk, Araştırdık, paylaştık, konuştuk, Tartıştık Barıştık hepsi Var Arşivde ufak bi araştırmayla hepsine ulaşılabilir :eek:key:

Aracimda vialle lpdi mevcut. Hicbir sorunda yok. Tsi motora olmaz diyenlere duyurulur. % 100 llpg ile calisiyor. Kmde 23 kurus yakiyor.

Lpg ye bu kadar on yargı ile bakmamak gerekir ozelliklede yeni. Nesil sivi lpg sistemlerine. Türkiye'de ilk wialle bu sitemi takmaya basladi yaklaşık 250 den fazla aracta var ve gittikçe yayılıyor prins te yakın zamanda çıkarttı fiyatı 5100 lira brc de 24 25 Mayıs'ta Istanbul Park'ta bi organizasyonla lansmanı yapacak fiyatlar yuksek oldugu icin ve yeni bi sistem oldugu icin terettutler var % 40 45 net tasarruf animsayacak bi tasarruf oranı degil aZ km yapan 1.4 tsi 122 hp araçlar icin gerk yok ama sciroco tiguan passat cc gibi 160 hp araçlar icin bi nimet ve dyno testlerinde aracın gücü LPG ile daha güçlü çıkıyor taktiğiniz LPG yi amatörti etmek 25000 km sonra oluyor

FR ve LPG kulağa hiç hoş gelmiyor.

TSI motorlara eskiden lpg takılamıyordu en son adanada bir ustanın taktığını görmüştüm ama ?

Geri
Üst Alt