Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.2 TSI izlenimlerim

Acayip moralim bozuk daha 2 hafta oldu aracı alalı 320.km de epc lambası yandı ve araç nevşehir avanos arasında yolda kaldı

Seat yol yardımı aradım ve 1.5 saat sonra kayseri özsa dan çekici gelip aracı götürdü öylece bakakldım ve acayip bozuğum

EPC lambasının yanmasının nedeni ne ki?

Yakıt kalitesizliğiyle bi alakası olabilir mi?

Inşallah öyledir.leon öldü başlığıyla yeni konu açtım.oraya yazdım neler olduğunu.şimdi çıkmam lazım.yarın mesai var.iyi geceler.

arkadaslar bende audi a3 1.6 102 hp kullanicissiyim seat leon almaya karar verdim bisi sormak istiyorum leon 1.2 tsi da bu asagidaki videodaki gibi digital hiz gostergesi varmi acaba?
Seat Leon 1.2 TSI 0-180 leicht bergauf - YouTube
Bu dot matrix ekran... Opsiyon yani.
Bizim ekranlar bunlardan biraz daha küçük ama yine her ikisinde de dijital hız göstergesi var:)

Edit: Birde kendinizi tanıtmanız gerekiyor üyeler bölümünde...

Bu dot matrix ekran... Opsiyon yani.
Bizim ekranlar bunlardan biraz daha küçük ama yine her ikisinde de dijital hız göstergesi var:)

Edit: Birde kendinizi tanıtmanız gerekiyor üyeler bölümünde...

bilgi icin tesekkurler bu dot matrix ekran hangi modellerde mevcut acaba? birde 1.2 tsi kullanicilari yakit konusunda ne durumdalar son durum nedir acaba halen kafam karisik 1.6 tdi 1.9tdi veya 1.2 tsi dusuncesindeyim ben omrumde a3 1.6 kadar cok yakan bir araba gormedim :(

bütçe uygunsa dizel al ama bütçe zorlanacaksa 1.2 al ben 1.2 kullanıyorum bana göre iyi

bilgi icin tesekkurler bu dot matrix ekran hangi modellerde mevcut acaba? birde 1.2 tsi kullanicilari yakit konusunda ne durumdalar son durum nedir acaba halen kafam karisik 1.6 tdi 1.9tdi veya 1.2 tsi dusuncesindeyim ben omrumde a3 1.6 kadar cok yakan bir araba gormedim :(
Dot matrix ekran cupra ve fr modellerinde standart birtek yanılmıyorsam. Onların dışında opsiyonel olarak geliyor. Bizdeki ekran biraz daha küçük ama dot matrix in verdiği tüm yol verilerini veriyor. Bir tek ufak birkaç ayar yapılamıyor.

1.2 tsi a gelince 1.6 a3ten oldukça az yakar ve daha performanslı bir motordur. Ben karma olarak 6.5 7 litre yakıyorum kasmadan. Kullanıma göre aşşağıda düşebilir yukarıda çıkabilir. Ama beylikdüzü tarafındaki bela metrobüs çalışmasından dolayı bu aralar 8den aşşağı düşemez oldum ama dediğim trafiği belki bilirsiniz ortalama 10km hızla falan akıyor:) Şehir dışında da bir depo ile 1055 km yaptım o da ortalama 5.3 5.4lt/100km yapıyor sanırsam. 1.6 tdi da oldukça güzel bir motor fakat çok aşırı yol yapılmayacaksa aradaki fiyat farkına gerek yok diye düşünüyorum. Tabi yakıtta 1.2 den üstün olduğu aşikar ama benzinin keyfi başka bence:)

Bu arada standart style paketli leonlardaki ekran bu SEAT Leon

Geri
Üst Alt