Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Led farlarin içinde oluşan nemlenme

Konu, 'Leon 5F (2013+)' kısmında LEON2015 tarafından paylaşıldı.

1. LEON2015

LEON2015 SCW Üyesi

153
    68
    28
    Merhabalar
    Aracım 2013 model LEON 1,2 dsg style paket led farlı,İstanbul da oturuyorum geçenlerde yağan yağmurlarda aracımı uzun süre istanbul trafiğinde kullanmıştım iki defa da far yıkamayı çalıştırmıştım.Aracımı stop ettirdiğimde farların çamurlarını silmek istediğimde farların alt kısımlarında,far camı boyunca içten buharlanmış ve nemlenmiş olduğunu gördüm o an canım çok sıkıldı ve onar dakika ara ile tekrar baktım gittikçe azaldı ve yarım saat sonra farların içindeki buharlanmanın yok olduğunu gördüm.
    Şimdi bu sorun far yıkamadan fışkıran sudan mı fazla yağan yağmurdan mı bu hale geldi bu sorun devam eder mi, bilgisi olan ve böyle bir sorun yaşayan var mı bana yardımcı olur musunuz, servise götürmeme gerekir mi

2. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    O bir sorun değil, ledler soğuk ışık olduğu için kendi kendine geçene kadar beklemeniz gerekir, farlar ısınmadığından dolayı nem içeri girer, sonra hava koşulları normale dönünce geçer kendiliğinden

3. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.797
    5.626
    113

Bende aynı şeyi düşünüyorum fakat siz yine arada kontrol edin eğer buharlaşma oluşur ise servise götürün derim. Birde öncede resmini çekin göstermek acısından

4. eskisehirli

eskisehirli SCW Üyesi

115
    59
    28
    Bu olay daha önceden başıma geldi. Servise götürdüm. Bir prosedür dahilinde inceleyip gerekir ise değişim yapıyorlar.
    Benim farlar değişmedi. ancak tahliye kanallarında problem tespit ettiler. Kanallardaki sorunu giderdiler bir daha buhar yapmadı.
    Bursa Doğuş Oto ya girmiştim. Çok iyi ilgilendiler. Fakat prosedürü tam olarak sormadım. Korkulacak bir durum yok neticede Seat malına sahip çıktı.

5. LEON2015

LEON2015 SCW Üyesi

153
    68
    28
    ir sorun değil, ledler soğuk ışık olduğu için kendi kendine geçene kadar beklemeniz gerekir, farlar ısınmadığından dolayı nem içeri girer, sonra hava koşulları normale dönünce geçer kendiliğinden

Bende aynı şeyi düşünüyorum fakat siz yine arada kontrol edin eğer buharlaşma oluşur ise servise götürün derim. Birde öncede resmini çekin göstermek acısından

Bu olay daha önceden başıma geldi. Servise götürdüm. Bir prosedür dahilinde inceleyip gerekir ise değişim yapıyorlar.
    Benim farlar değişmedi. ancak tahliye kanallarında problem tespit ettiler. Kanallardaki sorunu giderdiler bir daha buhar yapmadı.
    Bursa Doğuş Oto ya girmiştim. Çok iyi ilgilendiler. Fakat prosedürü tam olarak sormadım. Korkulacak bir durum yok neticede Seat malına sahip çıktı.​
    Arkadaşlar cevap ve ilginiz çok teşekkür ederim, servis ile görüşmeye karar verdim.Sonucu burda yazacağım.

6. WhiTeRaVeN

WhiTeRaVeN SCW Üyesi

231
    291
    63
    Diğer forumda bir kullanıcı servisin sorunu kabul ettiğini ancak çözüme gelince Led farların garanti kapsamında olmadığını söylemişler Doğuş tan. Saçmalığın daniskası, iyice azıttı Doğuş.

7. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    Sonuč nedir...

8. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    ne olursa olsun buhar yapmamalı servise götürüp garantiden değişimini isteyebilirsin

9. entropi13

entropi13 SCW Üyesi

3
    1
    3
    Benim hem ledlerde hemde sislerde var henüz servise gitmedim yolum düşünce sorucam

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. LEON2015

LEON2015 SCW Üyesi

153
    68
    28
    Merhaba
    Aracımı aldığım servis ile görüştüm Doğuş otomotiv de ilgili birim ile görüşüp konu ile alakalı belge ve bilgiler incelendikten sonra tarafıma bilgi vereceklerini bildirdiler.

Sayfayı Paylaş