Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik değişiminde ebat bilgisi

veyselonat

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar,

Aracım Lefon 5F 2019 şuandaki jant 17' lastik 225/45/17
Ben 18 janta çıkartıp 255/35/18 yapmak istiyorum ancak açıkcası teknik olarak o ebattaki lastik içerideki davlumbaza vururmu vurmazmı bilemedim lastikçilerde deneme yaptırmıyor.
Aranızda bu ebatlarda kullanan biri varsa deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Sağlıklı ve keyifli sürüşler.

255 derken yazım hatası mı oldu yoksa 255 taban mı takmak istiyorsunuz? 18" lerin standart ölçüşü 225/40/18dir, sürtme vs de yapmaz zaten o ölçüyle satılıyor.

Eğer 255 düşünüyorsanız 100-120 bg lik önden çekişli bir araç için çok anlamsız bir hareket olur, özellikle 4 tekere birden 255 yaparsanız direksiyonu çevirmeniz de çok zorlaşacaktır. önler 225 arklar 255 yapsanız, dediğim gibi araç önden çekişli, sadece gidişini zorlaştırmış olursunuz.

Merhabalar öncelikle 225-45-17 ebatın 18 jantta karşılığı 235-40-18 tekabül etmektedir. Dediğim ebat konfor kaybı yaşatmaz size fakat aracı basık kulanıcaksanız şayet 225-40-18 takmanızı tavsiye ederim. 235 taban araç basıldığında çamurluklara sürtme yapabilir.

Geri
Üst Alt