Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Lastik Basınç Uyarısı

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında mrtcntkn tarafından paylaşıldı.

1. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    arkadaşlar daha demin Fenerbahçeden Bostancıya sahilyolundan giderken bi anda lastik basınç uyarısı verdi..indim gözle görülür birşey yoktu..lastiklerimi 33 33 e ayarlamıştım..benzinliğe girdim kontrol ettim sol arka lastik 31 deydi..2 psi dan farkediyor mu ya ? benim bildiğim bu sistem 4-5psi olduğu zaman uyarı veriyor..bide bu sistemin çalışma prensibi ESP sistemiyle oluyor diye duydum(dönen tekerin açısal hızı vs) ..

2. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    sistem ABS üzerinden lastiklerin attığı tura göre ölçüm yapıyo..direkt tekerden de ölçüm yapan sensörler kullanıyo bazı markalar onlarda sıcaklığını vs. de öğrenmek mümkün..
    6-7psi'dan daha az farkları sistem algılamak konusunda verimli değil..kitapçıkta da bu şekilde yazıyodu yanlış hatırlamıyosam..çıkan 2psi fark da muhtemelen farklı benzin istasyonlarının makinalarından bakıldığı için çıkmış olabilir..bi istasyonda az diğerinde fazla değer gösteriyo olabilir vs..tabii aynı makinadan bakıldıysa bilemem..velakin 2psi sistem için yeterli değil.. :)

3. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    benim bildiğimde öyle ama diğer lastikler yine aynı çıktı biri sadece 32 çıktı işte diğeride 31 çıktı..2psi dan anladı..demekki benim arabanın sensörleri hassas :D

4. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Güzel sistem

5. yalcingedik

yalcingedik SCW Üyesi

1.127
    115
    63
    aracın hareket halinden sonra ölçülmesinde değerler değişebiliyor aracı yeni çalısdırdığında ölç bence

6. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Geçenlerde yine bendede yandı tam durdum park ettim arabayı stop etmeden uyarı verdi ama ESP ile birlikte yandı öncekilerde hiç esp yanmamıştı başına gelen varmı yada bilen varmı nedir bu???

7. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    lastik inik miydi peki ?

8. zozolu

zozolu SCW Üyesi

75
    1
    8
    arkadaşlar az önce bendede yandı sensör inip baktım belirgin bir şey yoktu yarın benzinlik şart oldu bakalım umarım havası inmiştir başka bir türlü arıza yoktur.....

9. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    benm jetta dada vardı bu sadece lastk patladımmı veya gözle görülür şeklilde havası indimmi çalışıyodu kafasına göre yandığı olmuyoda Leon da MaşaAllah kafasına göre ötüyo insan bianda korkuyo ne oldu die bana 2 kere oldu Leon da :D

10. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    yaw bu sistem seat ta işlemiyor galiba :D

Sayfayı Paylaş