Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Lastik Basınç Sensörü olanlar Baksın...

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında zafa38 tarafından paylaşıldı.

1. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Arkadaslar herkes şikayetci falan patladıgında göstermiyo uyarı vermiyo diyenler wardı fakat basıma bi olay geldi hemen paylaşayım.
    Dün öğle sıralarında sensör uyarı verdi. Durdum baktım lastiklerde bişi yok dewam ettim 1 gun kullandım öyle. Sonra haftalık lastik havalarını kontrol ettiriyorum alışkanlık oldu. Bugun kontrol için lastikciye gittim. Ön tarafın biri 35 diğeri 28 olmus dedi. Bende dedim uyarı verdi ama bişi yoktu dedim adam yanlış basmış havayı dedim. Lastiği tam kır bana dogru gel dedi lastiğe 5 dk baktı baktı baktı. Çagırdı beni bi Gittim Lastiğe çivi girmiş onu cıkardı lastik inmeye basladı. 4-5 psi düşmeyi bile algıladı arabaya bikez daha hayran oldum hiç beklemiyorum patlamış olmasını falan. Acaba leonlardaki ile falan değişikmi ibizadaki sensörler cunki cogu kişi patlasada uyarı vermiyor diye şikayetleniyordu????

Benim bildiğim lastiklerin dönme çapında herhangi bir değişiklik oldugunda Sensör devreye girip hemen uyarı veriyor...

2. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    patlasa bile uyarı vermiyo diyenler en son ne zaman lastik basınçlarını hafızaya aldı acaba.. :)
    bence de verimli bi şekilde çalışıyo sistem..

3. PATRON

PATRON
    Administrator

10.659
    2.359
    113
    Safa ben çok memnundum fazla hava olunca bile uyarı veriyordu benim leonda.. İbizada hava böyle birşeyle karışlaşmadım.

4. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    bendede hiç sorun yok gayet sağlıklı bir biçimde çalışıyor

5. yalcingedik

yalcingedik SCW Üyesi

1.127
    115
    63
    vallaha bende geçen sabah arka sol lastik inmis uyarı verince öğrendim. şaşırmışdım

6. whiteline-XL

whiteline-XL SCW Üyesi

1.636
    56
    48
    bu sistem çok güzel bir sistem yeterki püf noktasını çözmüş olun. lastiğin içine herhangi birşey girdiğinde 2psı bile kaçsa hemen lambayı yakıyor. bende de yanmıştı pek umursamamıştım. yaklaşık10 cmlik bir sac vidası girmiş 3 gün arabayı kullanmadım 3, gunde lastiğimin içindeki hava nerdeyse bitmek üzere durumuna kadar gelmişti. kesinlikle çok guzel bir sistem . lamba yanar yanmaz hemen bir lastikçiye kontorle gitmekte fayda var.

7. Turhal

Turhal SCW Üyesi

695
    135
    43
    bendede gayet düzgün çalışıyor :eek:key:
    geçen gün uyarı vermişti arka lastikler 25 e düşmüş.
    önemli bi ayrıntı bence...

8. skymz

skymz SCW Üyesi

1.545
    348
    83
    Bu sistem ben de de gayet iyi bir şekilde çalışıyor..

9. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Sistemin çalışma mantığı şu: 4 lastiğin dönüş sayısını hesaplıyor, yani 100 metre giderken 1 lastik daha çok sayıda dönmüşse, patladı uyarısı veriyor, zira havası olmayan veya düşmüş olan lastik aynı mesafede daha çok tur atar, zira çapı azalmıştır. Başka markalarda, jant içinde sensörler vardır, pahalı bir uygulamadır, lastikler yer değiştirirse sorun olur, lastik sökülürken bu sensörlere zarar gelebilir vs. VW grubunda, abs nin de kullanığı , lastik dönmesini ölçen sensör kullanılıyor. Yani 1 lastikte fazla/az hava da olsa bu uyarı lambası yanacaktır.

10. erkani

erkani FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

2.190
    476
    0
    bendede gayet güzel çalışıyor sistem.benımde yandı iki sefer hemen lastıkçıye gıttım çivi girmiş halletti hemen.bence çok önemli bir özellik...

Sayfayı Paylaş