Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik basınç sensöründen şikayetçiyim...

gökhan bu işi halledersin sen..yandı yine yetkililer mahkeme yolu gözüktü mü ne ??? :)

ilginç bizimki ayda en az 1 kere uyarıyor :)

Gökhan abi acaba sensörlerinde sorun olabilir mi ?

Leonlardaki lastik basıncı ESP'nin hız sensörleri kullanılarak kontrol ediliyor. Böyle olunca da kontrol edilen basınç değil, lastiğin dönme çevresi olması gerekir. Bu bakımdan ESP ile gelen araçlara standart olarak lastik basınç sensörü koymuşlar. Sistem ESP ile beraber çalıştığı için araç haraket etmeden, lastik patlak ikazı yanmaz. Ama yanması için hız limiti nedir onu ben de bilmiyorum.

ben 80 yaptım inadına yine yanmadı...

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

ilginç bizimki ayda en az 1 kere uyarıyor :)

Gökhan abi acaba sensörlerinde sorun olabilir mi ?

birkere lastiklerimi değiştiğinde yanmıştı...sanmıyorum kardeş:)ama sanırım bir sitede okumuştum jettalı bir abidede aynını demişti...vw ler hep aynı sanırım...

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:24 ----------

gökhan bu işi halledersin sen..yandı yine yetkililer mahkeme yolu gözüktü mü ne ??? :)

bıktım vallaha ama garantim bitti daha servisle iyi geçinmek gerek:)ağalık bitti:)

---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

Gökhan abi bildiğim kadarıyla (-) ve +6psi lastiğin basıncı değişirse uyarı veriyo..
bunun yanında hava kaçıran lastik dönerken zaten daha zor iner..

---------- Post added at 00:54 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

belki de atıyorum 29'da hafızaya aldın ama 31-32psi kullanıyosun..
bu durumda uyarı vermesi için 23psi'a falan düşmesi lazım ki farkına varasın..23psi da çok düşük bi basınç..

kardeş ama lastik neredeyse jantla birleşmişti:)80 e çıktım inat yine yanmadı...

arkadaslar lastık basınc uyarısı arac seyır halındeyken yanmaz,ancak donuslerde tekerlerden abs ünitesine sınyal iletir ancak o zaman ekranda ıkaz verır(tekerlek bolumunde lastık ile ilgili herhangı bir basınc sensoru yok)

benim araba da ön lastikler değişti belli bir süre sonra uyarı verdi ve söndüremedim uzun bir zaman zarfı içerisinde garip bi sistemi var şahsiyetin

bu hafızaya alma olayı nedir tam anlayamadım ben onu.

benim bildigim belirli bir km kadar yol gidince uyarı veriyor.Sensörlerimiz dönme çapına göre uyarı verdigi için.

Nataneal lastik basıncını hafızaya alma. :)

benim bildigim belirli bir km kadar yol gidince uyarı veriyor.Sensörlerimiz dönme çapına göre uyarı verdigi için.

Nataneal lastik basıncını hafızaya alma. :)

Valla Timurcum ben arabayı aldığımdan beri hiç basıncı hafızaya almadım. Almak lazım mı onu bile bilmiyorum:)

geçen gölbaşına inerken sensör uyarı verdi büyük heyecanla çektim kenara baktım lastiklerim olduğu gibi duruyor biraz hızlanmıştım ondan mı oldu diye düşündüm ama leonda başlı başına problem sanırım

orhan gir lastikçiye muhakkak fark vardır birinin havasında. düzeltince harekli sabit hız pozisyonunda butona basılı tut hafızaya al devam et. gözle anlayamazsın ama ben bu sistemin doğruluğundan tecrübelerimle emin oldum iyice.

Geri
Üst Alt