Kolanın 1 saat içindeki zararları.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Kolanın 1 saat içindeki zararları..

Konu, 'Sağlık' kısmında Floydian tarafından paylaşıldı.

 1. Floydian

  Floydian SCW Üyesi

  1.979
  63
  48
  1 BARDAK COLA BİR SAATTE VÜCUTTA BAKIN NELER YAPIYOR?

  Cola ile felakete götüren 60 dakika


  İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak Cola’nın 60 dakikada vücuda verdiği zararları anlattı. İşte felakete götüren kısır döngü.


  İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, Cola’nın zararları hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.
  www.barsakforum.com sitesinde yazan Prof. Dr. Karatay, ’kola içince vücudunuzda neler olduğunun farkında mısınız?’ diyerek aşağıdaki açıklamayı yaptı:
  1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ’fosforik asiddir’..
  2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.
  3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.
  4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)
  5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.
  6. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırısınız.
  7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde LEPTİN ve İNSÜLİN DİRENCİ gelişir.
  8. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.  Hala cola içmek isyermisiniz? Yoksa taze sıkma portakal ve nar suyumu sıktırırsınız gittiğiniz restaurantlarda?

  Maalesef sıkma portakal suyu yok!! Diyen lokantaları protesto edin. 20 milyon liraya bir meyve sıkma makinası aldırın. Aksi halde bir daha gelmeyeceğinizi söyleyin..

  Sağlığımıza dikkat edelim. Restaurantlarda Cola, Fanta, Zero varsa. Sıkma taze portakal, mandalina, kivi suları da olsun.
   
 2. Pascal

  Pascal SCW Üyesi

  2.570
  19
  38
  herkes cayır cayır zararlarından bahsediyor, ben de inanıyorum zararlı olduğuna ama yine de bence yüzyılın icatlarından biridir...
   
 3. LeonRider

  LeonRider SCW Üyesi

  1.950
  746
  113
  Neler içtiğimizi bilmiyoruz gerçekten.....
   
 4. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  bagımlılık yaratmıs artık
   
 5. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  okumadım bile faydalarını da yazsaydın Alp'im.. :)
   
 6. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  insan vücuduna faydası yok..
   
 7. KAPTAN

  KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  9.428
  1.445
  113
  valla içmiyorum içersemde arada bir hani canım isterse oda
   
 8. fnasif

  fnasif SCW Üyesi

  5.483
  284
  83
  faydalarından hatırladıklarım, araştırsam daha çok bulurum ma boşver şimdi araştırmayı. Camda yada kaportada kurumuş kuş pisliğini çözdürmeye birebirdir. Pas tutmuş sökülemeyen civata vidalarda da güzel çözümler üretir. Lavabo, klozet tarzı seramiklerin temizliğinde de epeyce etkilidir. Ve diğer temizlik maddeleri gibi çocukların ulaşamayacağı yerde saklamaya yada veletler içerse aniden hastaneye kaldırılacak bi durumu da yoktur :D:D:D:D
   
 9. GÖKHAN33

  GÖKHAN33 SCW Üyesi

  1.948
  26
  48
  bu daha iyimiş faruk abi hani en azından içerken yararlarını bilmek güsel....hehehheheheh
   
 10. DeLoN

  DeLoN SCW Üyesi

  161
  0
  16
  Kola gibi kötü bir alışkanlığım yok çok şükür. Eve de sokmuyorum. "Mümkünse Kola içmeyelim, İçenleri uyaralım" :D
   

Sayfayı Paylaş