Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Klimayı açınca ön camda buğulanma sorunu

Konu, 'Sohbet' kısmında kamu tarafından paylaşıldı.

1. kamu

kamu SCW Üyesi

23
    4
    3
    Arkadaşlar klima açtığım zaman ön camın ortasında, yani klimanın hava çıkışlarının çıkış yerinde, buğulanma oluyor ama içerde değil camın dışında oluyor.

Klima camı soğutuyor dışardada hava sıcak olduğu için cama çarpan hava buğulanmaya sebep oluyor fiziksel açıklama bu ancak etrafta hiç kimsede neden olmuyorda bende oluyor bu merak ettiğim şey bu aslında :D

2. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    aracın iç havalandırma konumuna bakarmısın..hava dışardan gelen konumuna getirirsen sorunun düzelmesi gerekir.

3. kamu

kamu SCW Üyesi

23
    4
    3
    Havayı dışardan alınca da düzelmiyor, zaten bende buğulanma içeride değil camın dışında oluyor :(

4. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    benimde dışardan oluyordu iç konumda unutuyordum.

5. akınbyrk

akınbyrk SCW Üyesi

211
    40
    28
    aynısı bende ve annemın micrada da oluyor havaların cok sıcak olmasına baglıyorum :)

6. mudy

mudy SCW Üyesi

51
    20
    8
    arkadaşlar klimayı set ettiğiniz dereceye dikkat etmenizi tavsiye ederim dışarısı 35 derece iken içeriyi 17-18 de tutmaya çalışırsanız sıcaklık farkı çok olduğundan böyle buğulanmalar olur. ben 22-24 arası tutuyorum dışardan hava almayı açsamda kapatsamda daha böyle birşeyle karşılaşmadım hiç.

7. batum

batum SCW Üyesi

453
    115
    43
    aynısı bendede oluyor camı sile sile geziyorum yada klimayı kapatıyorum birsüre sonra tamda görüş yönünde oluşuyor hatta hava karanlıkkende oluyor bu olay ne yapmak lazım bilemedim?

8. mudy

mudy SCW Üyesi

51
    20
    8
    kaç derecede çalıştırıyorusunuz klimayı? sürekli low ayarındamı?

9. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    bende de olmuştu ben gideceğim yere 1 km felan kala klimayı kapıtıyordum ama kaofifer çalışıyordu bu şekilde yaptığımda buğu oluşmuyordu...

10. kamu

kamu SCW Üyesi

23
    4
    3
    20 nin altında çalıştırmıyorum klimayı...

Sayfayı Paylaş