Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klimam Bozuldu :(

İş yerinden bir arkadaşımla konuştum klima gazını 300 tl ye mı 500 tl ye mi ne doldurttum 2 3 sene önce dedi. Arkadaş klima gazı diye plütonyum gazı falanmı aldı yoksa arkadaşı biraz yemişlermi tam anlamadım. Sizlerin söylediklerinizden aşağı yukarı 100 tl falan gibi bir rakama gaz doldurulu gibi anlıyorum doğrumudur acaba.

300-500 mü :rolleyes: en fazla olacağı 100 TL oda en fazla.. Birkaç sene önce önceki arabama 50 TL ye doldurmuştum, yanlış hatırlamıyorsam..

oha 300 e klıma gazı mu oluR:) o paraya klımasız arabaya klıma takıyolar:D 60-70 e dondururlar .

İbizadan gelişmeler ;

Bu sabah arabayı çalıştırmaya çalıştığımda marş basmadı, 8 19 234 kere denedikten sonra güç bela çalıştırdım arabayı ancak hiç bir şeyi açık unutmamıştım arabada yani ne far ne teyp. Herşey normalken bunu yapınca sinir oldum. Öğle vakti bir arkadaşımın tanıdığı bir özel servise götürdüm arabayı. Az önce telefonla konuştum. Klimamın gazı yerinde duruyor. O gördüğüm duman akünün içindeki asit imiş. Aküde platin mlatin hiçbişey kalmamış ve akü alttan kendini bırakmış dedi yetkili usta. Klimamın çalışmamasıda büyük ihtimalle akünün sağlam olmamasındanmış. şimdi aküyü değiştiricek daha sonra klima ile ilgili ustada bakacak. Şimdilik gelişmeler bunlar. :)

Geçmiş olsun, yalnız asit akmış ise, acilen hiç beklemeden hatta sabah 6 da, aisidin girebileceği tüm boyalı parçalar, elektrik kabloları, vs. çok çok iyi temizlenmeli, gerekirse kazınıp boyanmalı. yoksa 6 -8 ay sonra çok ama çok ciddi masraf açar.
Bu arada aküde platin olmaz, kurşun plaka olur.

Selam Arkadaşlar,

Akü değişti, Klimanın gazı bitmemiş sanıyoduk aksine o da bitmiş onuda doldurttuk. Durup dururken 220 tl ye patladı :( ama bittimi bitmedi :) arabaya bindim. Teyp açılmıyor. Ekranda safe yazıyor. Kitapcıklarından baktım. Hırsızlığa karşı koruma imiş aküyü değiştirince oda aktif oldu herhalde. Bende koduda yok. Artık ben söylüyorum ben dinliyorum. Şaka gibi oldu yaw :) Teyple bakışıyoruz hayır elektrikçide kırılıyormuş 40 tl ye eleman aabi bunu kırdıracağına git üzerine biraz daha koy adam gibi bir teyp al dedi ne diyim adam haklı :) sanırım ben bisiklet alıp öyle takılacam 2 haftada iyi yordu beni araba :(

Geçmiş olsun...Akü değiştikten sonra klima çalışmaya başladı mı..?

Evet çalışıyor artık gazınıda doldurdum. Güzel oldu ama teyp ekranında hala SAFE yazıyor :) bi ara artık teypte alıcam bakalım sıradaki problemim ne olacak :D

Aracınızın kullanım kitapçıkları duruyorsa eğer orada yazar teyp kodunuz...

Geri
Üst Alt