Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima sorunu 1.2tsi

Sirius45

Kayıtlı Üye
Hocam merhaba benim seat ibiza bi arabam var. Klimam hareket halindeyken daha çok yapıyor bunu
Klimayı açıyorum 2 dakika geçmeden fan kapatıyor kendini sonra kendi kendine sürekli aç kapa aç kapa yapıyor elektrikcilere götürdüm bilgisayara bağladılar ve hepsi rezistanstan kaynaklı dediler rezistansı iki kere değiştim acaba bozuk miydi diye ama gene aynı problemi yaşıyorum sonra elektrikçi dedi ki rezistansa elektrik geliyor fakat fana geldiği zaman güç kesintisi yapiyor ondan dolayı oluyor dedi ve çözemedi başına gelen var mıdır yardımcı olacak ?

Hocam merhabalar, aynı sorun 2016 ibiza aracımda var. Bana da rezistans arızalı olabilir dendi ama o parça arızalı olunca bazı kademelerde üflemez gibi anladım internette araştırınca en azında son kademede hep çalışırmış ama bizim sorunda kademe farketmeksizin arada üflemeyi kesiyor sonra kademesine göre tekrar üflüyor. En son farklı bir ustaya gösterdim kalorifer motoru sorunlu olabilir ama üflemeyi tamamen kesmeden değiştirme belki o arızalı değildir dedi. Biraz kafam karıştı. İlk ustaya daha çok güvendim ama henüz gidip torpidoyu söktürüp değiştirmedim rezistansı emin olamadığım için. Siz sorunu çözebildiniz mi?

Geri
Üst Alt