Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klasik Otomobiller 2

dün canlı canlı gördüm beyaz cabrio =) ama çok acelem vardı çekemedim fotoğrafını

o kadar çok model üretimi bitti düşünüldüğü halde üretiliyorki :) mesela peugeot 504 ler :) en son nijeryada üretiliyor diye duydm discovery channel ın bir belgeselinde geçiyordu alt bilgi olarak.

gerçi bu sonlandırılmışta olabilir emin değlim.

hatta br konu açayım bu tarz modellerden çok ilginizi çekicek ikisi için :)

Samand da aslında bir 504.

@Görkem :) :

www.holland-car.com

Araç hayla satılıyor..

Tofaş Şahin Tofaş tarafından 2001 yılına kadar üretilen italyan Fiat temelli Türk otomobilidir.Aracı ilk olarak Türk Mühendisler Burak Şen ve Yasir Demir adlı kişiler tasarlamıştır. Station Wagon olan modeli Kartal aynı kasaya sahip daha yüksek donanım ve renk seçenekleri içeren modeli ise Doğan olarak adlandırılır.1.6 Benzinli Karbüratörlü ve enjeksiyonlu, 1,3 karbüratörlü ve 1,4 enjeksiyonlu motor seçenekleri zaman içerisinde kullanılmıştır.

Günümüzde Holland Car firmasının Docc modeli olarak Ethiyopya da üretimine devam edilmektedir. [1]

Şahin'in şasi kalıbı 1978'lerde İtalya'daki Fiat Regata adlı araçta kullanılıyordu, bu aracın üretimi bittikten sonra Tofaş bu şasiyi satın aldı şasinin üzerinde biraz modifikasyon yaptı ve Türkiye'de Kuş Serisi olarak adlandırılan Şahin, Doğan ve Kartal olarak satışa sundu. Kuş serisinin en küçük üyesi olan Serçe, Murat 124'ün geliştirilmiş versiyonudur.

---------- Post added at 00:01 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

link te yazanlar aynen bunlar hala üretildiğine nereden vardınız anlayamadım ben

eee bu şimdi 131 mü ? şahin mi? bnce başlıbaşına docc mu ne ööle bi isimle üretilen bi araç. ama üretilen şahin yada 131 değil. hertürlü aksamı içi dışı aynı olsun. adamlar lisansını alıp yeniden piyasaya sunmuşlar

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

o kadar çok model üretimi bitti düşünüldüğü halde üretiliyorki :) mesela peugeot 504 ler :) en son nijeryada üretiliyor diye duydm discovery channel ın bir belgeselinde geçiyordu alt bilgi olarak.

gerçi bu sonlandırılmışta olabilir emin değlim.

hatta br konu açayım bu tarz modellerden çok ilginizi çekicek ikisi için :)

evet var öyle modeller ama ne kadar orjinalki :confused:

eee bu şimdi 131 mü ? şahin mi? bnce başlıbaşına docc mu ne ööle bi isimle üretilen bi araç. ama üretilen şahin yada 131 değil. hertürlü aksamı içi dışı aynı olsun. adamlar lisansını alıp yeniden piyasaya sunmuşlar

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

evet var öyle modeller ama ne kadar orjinalki :confused:

eda hanım 131 lisansını kullaran yapılan bir üretim olduğu için orjinal sayılır. :)

hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyorummm özellikle Emre'ye.
sayenizde 20 dkda Fiat model tarihini ezberledim :D

bende saymasam yeridir hala biryerlerde şahin üretilmiyor çünkü docc üretilsede bursaya gelip sadece tofaştan makinaları satın almışlar gidip orada üretmeye başlamışlar adı docc şahin üretilmiyor yani

Geri
Üst Alt