Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kis Lastikleri Testi

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
Tabiki lastiğin kalitesi önemli... Ancak en dandik en ucuz kar lastiğini bile alsanız yaz lastikleri ile karda buzda delikanlılık yapmaktan iyidir..
İkinci el, iyi durumda olan kar lastiklerinin çiftini 50-100 TL arasına bulmak mümkün.. Kara kışa girip çıkıyorsanız en dandiği bile olsa alın takın, zincirden 10 kat iyidir, hem yol tutuş hem rahatlık olarak..
Ben kendi arabamda goodyear ultragrip kullanıyorum.. Ben istemezsem kaymıyor.. Paylaştığım videoda az çok bellidir :)

Tabiki lastiğin kalitesi önemli... Ancak en dandik en ucuz kar lastiğini bile alsanız yaz lastikleri ile karda buzda delikanlılık yapmaktan iyidir..
İkinci el, iyi durumda olan kar lastiklerinin çiftini 50-100 TL arasına bulmak mümkün.. Kara kışa girip çıkıyorsanız en dandiği bile olsa alın takın, zincirden 10 kat iyidir, hem yol tutuş hem rahatlık olarak..
Ben kendi arabamda goodyear ultragrip kullanıyorum.. Ben istemezsem kaymıyor.. Paylaştığım videoda az çok bellidir :)

o videoyu baz alırsak lastiğe mok atmamış oluruz ben kaymayan bi görüntüye rastlamadım :)

Goodyear Ultra Grip 7+ (TEST GALIBI)
+ Cok iyi surus tutumu, karli zeminde iyi cekis ve kisa fren mesafesi
+ Islak kuru zeminde dengeli ozellikler
+ Dusuk yuvarlanma gurultusu
- Yuksek yuvarlanma direnci

Düşük gürültü demiş de yok öyle bir dünya=) Ben kullanıyorum inanılmaz ses yapıyor. Tutuşu üstünde ki Dunloplar'dan kat kat güzel tabi. Karda da iyi tutuyor. Ses sorun değilse tavsiye ederim. 650TL ye almıştım ben.

Bu arada yüksek yuvarlanma direnci nedir? Çabuk mu bitiyor lastik yani?

Düşük gürültü demiş de yok öyle bir dünya=) Ben kullanıyorum inanılmaz ses yapıyor. Tutuşu üstünde ki Dunloplar'dan kat kat güzel tabi. Karda da iyi tutuyor. Ses sorun değilse tavsiye ederim. 650TL ye almıştım ben.

Bu arada yüksek yuvarlanma direnci nedir? Çabuk mu bitiyor lastik yani?

Birisinde yuvarlanma direnci yüksek, diğerinde yuvarlanma direnci düşük olan 2 araba olsun... Geri kalan herşeyleri eşit olsun...
İkisi de 100 km/h hızla giderken ayağını gazdan çektiğinde, ya da vitesi boşa attığında, yuvarlanma direnci fazla olan daha fazla yavaşlar..
Yuvarlanma direnci fazla olan lastik tüketim ve performansı da olumsuz etkiler..

Bu arada düşük gürültü dediği, teste tabi tutulan diğer lastiklere göre düşüktür.. 4 Mevsim lastik ile karşılaştırılırsa kış lastiği her zaman daha seslidir.. :)

Lastik markalarını değerlendirriken, modellerine göre değerlendirmek lazım,Goodyea da, Gt2 vardı, 100.000km dişi bitmez, yol da tutmazdı. Ama artık Goodyear hiç de ezik değil, Efficient grip i en az tüketen lastik, Optigrip serisi ıslak-kuru zeminde test birincisi, ömrü hepsinden uzun, UG7+ kış lastiklerinde lider.
nokıan buzda karda hız rekoru kıran bır fırma ama sonlarda gosterılmış.goodyear lastıgın mucıdı sayılır ama rakıplerı karsıssında bayagı zamandır ezık duruyordu dogru duzgun bır lastıgı yoktu sadece eagle f1 saymazsan bu testlerde goodyear gordukce tekrardan kendını ıspatlamaya yer edınmeye çalıştıgı yonunde ızlenımler olusuyor 2003 yılında sıfır goodyear lastıklerımız 10,000 km olmadan buyuk parcalar halınde kopmaya basladı performansı rezıl bır lastıktı

Geri
Üst Alt