Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Kil uygulaması

Konu, 'Araç Detaylı Temizlik ve Boya Koruma' kısmında umutless tarafından paylaşıldı.

1. umutless

umutless SCW Üyesi

57
    13
    8
    Öğrenmek şstediğim bişey var kil uygulaması pasta işleminden önce mi sonra mı yapılıyor. Ya da pasta yapılınca kil uygulamaya gerek yok mu? Bilen birisi varsa beni aydınlatabilir mi :)

2. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    [MENTION=23360]atay78[/MENTION]
    butlaka yazacaktır o yapmıştı zannedersem

3. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    pastadan sonra degılde genelde boya korumadan once yapılıyor arabada bulunan ufak yıkdıgınızda bellı olan kısımları temızlemek ıcın yapılıyor ondan sonra boya koruması yapabılrısınız
    http://www.seatclubworld.com/arac-d...ya-koruma-82/kil-nedir-nasil-uygulanir-21829/
    buda paylastgım konu

4. umutless

umutless SCW Üyesi

57
    13
    8
    o zaman pasta yapıldığında kile gerek yoktur diyebilir miyiz? pasta yüzeydeki kiri ne varsa alıyor hatta boyayı bile alıyor kısmen

5. firozat

firozat SCW Üyesi

717
    377
    63
    Pasta gerek görmedikçe fazla uygulanmamalı bence. Pasta zamanla verniği boyayı inceltir. Onun yerine kil uygulayıp, üzerine cila boya koruma atmak daha uzun ömürlü olacaktır sanırım.

6. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    kilin açıklamasında da pasta cilanın çıkaramadığı lekeleri çıkartır yazar bende kendi arabama deniyicem ama kurtarırmı bilmiorum :D

7. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    aynen ole dostum bencede pasta yerıne kıl uygulaması daha ıyı olur sureklı pasta uygulanması aracın boyasını ınceltır senın sectgın kıl markası hangısıdır eger almadıysan kesınlıkle bılthamber soft derım ben cok arastrdım ve en uygun fıyatlı ve en ıse yaryanın bu oldugunu ogrendım ve sadece suyla uygulanıyor dıgerlerı gbı ayrıyetten kaydrırcı olmasına grek yok 200gr olrak satılıyor ve 50gr mı bır arac yetıyor dıger kalanıda satrsın alıcısı cok oluyor :)

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  8. Ziya

Ziya SCW Üyesi

1.379
    729
    113
    Pasta da olsa cila da olsa boya koruma da olsa yapılacak işin kalitesi bakımından kil uygulaması yapılmadan bu iş olmaz. Bir yemek düşünün; kil bu yemeğin tuzu gibidir.

Pütürlü bir yüzeye ne pasta, ne cila ne de boya koruma yapılır. O yüzden ilk adım kil ile temizliktir. Prensip olarak kilsiz bu işlemler yapılmaz ! Yaparsan da yaptığın işin hiçbir kalitesi olmaz.

9. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    bilt hamber aldım dediğiniz gibi daha uygulayamadım ama sitesinde okudum ve regular olanı tercih ettim arabanın durumunun kötü olmasından dolayı yaz kullanımı ve ağır şartlar için kullanın gibi bi ibaresi vardı regular ın ayrıca soft u daha çok boyası ince (honda vs) de kullanın yazıyordu ben garantiye almak için regular aldım :D

10. umutless

umutless SCW Üyesi

57
    13
    8
    iyide arkadaşlar ben aracın üzerindeki kiri temizlemek için yapmıyorum ki bu işi zamanla boyada oluşan ince dairesel çizikleri yok etmek istiyorum. pasta olmadan sadece kil ile bu çizikler gidermi ki?

Sayfayı Paylaş