Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza yaptım :(( Yardım ve bilgilendirme istiyorum.

Hepinize teşekkür ederim 2 hafta oldu daha arabayı bir perte çıkaramadılar arıyorum sürekli sıkıştırıyorum ilgileniyoruz hızlandırıyoruz diyorlar birşey çıkmadı başına böyle birşey gelen varmı acaba bu sürec bu kadar uzunmu sürüyor anlamadım gitti

Ben 10 gün içinde zorla pert ettirip 1 ay sonrada paramın tamamını almıştım

Experle konuştum araç pertmi dedim evet pert olcak dedi dosyayı hızlandırıyorum dedi 2 hafta oldu nerdeyse ne bekliyorlar anlamadım agırmı konusmamız gerekiyor iyi niyettenmi kaybediyoruz anlamadım zaten magduriyet almış başını gidiyor birde bunları bekliyorum

En kötüsüde pert olan araba için yedek araba alamıyosunuz...

Genelde sigorta şirketleri aracın ön ekspertiz raporunda çıkan faturaya bakarlar, aracın kasko değerinin %35inden fazla hasar olması durumunda pert kararı verirler. Babamın Cordoba'sına sol ön teker hizasından çarptılar ve ilk raporda 16.700 TL masraf çıkardı servis. Araçta değişmesine gerek olmayan ne kadar parça varsa hepsini değişmesi gerek diyerek faturaya yazmışlar. Aracın kasko değeri 22.000 TL ve sigorta dedi ki maksimum 7.650 TL ye kadar hasarı tamir edttiririm, daha yukarı çıkarsa pert kararı veririm dediler. Ben de çok yakından tanıdığım işçiliği çok iyi olan bir ustayı çağırdım ve 7.650 TL ye bu arabayı sağlama çıkarır mısın dedim. Araca bakıp, tamam yaparım dedi. Daha sonra servisten arabayı alacaklar diye servise söyleyince, servisin cevabı aynen şöyle oldu: Biz de o paraya aracı tamir edebiliriz.. Ve sonrasında araç serviste tamir edildi. Herkese tavsiyem şudur; eğer aracınız ile kaza yaparsanız, haklı durumda da olsanız tamir eden kişi ile pazarlık yapıp fatura değerini düşük tutturmaya çalışın. Aracınızı satarken çok önemli olmayan kazalara bile çok yüksek değerler çıkabiliyor. Bir arkadaşın qashqaisine yandan sürttüler ve çamurluk değişti, tampon tamir oldu. Servisin fatura tutarı: 3.600 TL... normalde 1.000 Tl bile tutmayan hasar için 3.600 TL masraf görünüyor şimdi..

çok geçmiş olsun cana gelmesin:eek:key: senin aracından daha az hasarlı aynı yerlerden darbe almış araçlar gördüm ve perte çıkmıştı :eek:key:

Servisteki arkadaş ve experin baktıgına göre araç pert dediler bu durumda hasar faturasını herşeyini ne gerekiyorsa yazdılar ne eksik ne fazla hasar zaten 28 bin ve üstüde çıkar demişlerdi kasko policemde ise 34,200 yazıyor sadece suanda experi sıkıstırıyorum işlemleri hızlandırsın dosyayı biran önce cıkarsın diye paramı tam alırım inşallah kesilme olmadan.

1 Ay oldu cuma günü halen bir dosyayı kapatamadılar üstüne üstlük araçın piyasa değerini araştırıyorlarmış anlamadığım nokta benim poliçemde araçin bedeli yazmıyormu bu araç pert değilmi daha sorun nedir arkadaşlar. ? Ne kadar daha beklicem böyle anlıyamadım arıyorum hep aynı dümen biraz sert mi çıkışım tavrimi koruyup düzgün konuşuyoruz bir sonuç çıkmıyor iyice mağdur oldum zaten.

kardeş biraz sert yap bence söylediklerinin hepsi hikaye biraz atarlıol gerekirse git oraya tel açma

Geri
Üst Alt