Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza mı değil mi anlamadım

Bigalı_17.5

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar dün başıma bir olay geldi. Şöyle anlatayım evin yakınına arabayı park ederken geri geri giderken yam dukkandaki vatandaş naptın ya vurdun dediğini duyup durdum. Az aracı öne salıp indiğimde vatandaş araca vurduğunu ve tamponun tirnaginin attığını söyledi. Benim araca baktım ne çizik ne birşey yok. Artı camlar açık olmasına rağmen ne ben ne eşim hiç ses falan duymadık ve araç geri gelirken yarım devriyajda ve hızı 2. 3 km dir en fazla. Mevzu kısaca böyle oldu. Eşim hamile ve hava çok sıcaktı telefon numaramı verip ayrıldım. Ama aklımda deli sorular var şuan. Benim araç leon diğeri mercedes 2 km ile farzeledim dokundu o tampon yerinden cikarmi çünkü hiç ses duymadım, araç saklanmadı artı benim araçta normal cizigi bırakın aracımın tozlu yerlerinde surtmelerden ibaresi de yok tozlu çamurlu her yeri yine. Mercedes in Farın yanından birkaç cm tampon açık ayrıca radyotorun onu havalandirmanin olduğu bölüm falan bildiğiniz oynuyor du. Ben şok oldum mümkün değil çünkü öyle bir hasar olması. Acemilik işte ne foto nebi şey yapmadık sadece numara verdim adam tırnaklar oturursa hallederim yoksa yaptirirsin dedi. Bana bir yol gösterin beni ararsa ne diyeyim ne yapabilirim. Kimse yanlış anlamasın amacım kaçmak değil ama kaputu açtığında farina silikon benzeri birşey sikilmış ve tampon boyanmış gibi geldi çizikler falanda vardı. Yani durduk yere birine tampon hediye edip sigorta primini uvurmak istemiyorum. Ne yapabilirim değerli dostlar

Adam şansını denemiş sanki eğer tutturabilirsem bedavaya yaptırırım demiş. Mercedes öyle küçücük bir tıkla öyle hasar almaz. Trafikte eski aracıma bi amca dokundurmuştu söylediğiniz hızla indim baktım ne bende ne onda bir çizik dahi yok. Kaldı ki siz ben hiç bişey duymadım belki de değmedim bile diyorsunuz. Bence ararsa açmayın yada açarsanız da yanlış numara diyip kapatın.

Öyle bir dünya yok.
Tampon çok kolay esneyen bir yapıya sahiptir. Park ederken dokunmayla falan yerinden çıkmaz.
Hele diğer araba mercedes ise emin ol küçük dokunmalarla tamponu yerinden oynatamazsın.

Adam ararsa de ki eksper çağırıp park ederken olduğunu anlatacağım bu tırnak park ederken çıkmaz derse oraya kadar harcadığım benzin parasını senden alırım dersin.

Teşekkür ederim arkadaşlar biraz içim rahatladı. Belki çok basit ama ne bileyim daha önce yaşanmayinca sıkıntı yapıyor insan
[doublepost=1502474633,1502467044][/doublepost]Tecrübeli arkadaşlardan da fikir alabilirmiyim nasıl bir yol izlesem diye.

Bence ondan hiç bişe olmaz ben olsam beş kuruş vermem adam kendini uyanık sanıyo heralde

Bende bişey vermek istemiyorum ama diyelim sigortadan falan yaptıralım dedik eksper falan bakıyor mu hasara acaba yani çakallık yaptığı ortaya çıksa güzel olur. Çünkü benim araçta bırak vurmayı surtmelerden yada dokunma ibaresi bile yok

Sigortadan yaptırmak isterseniz eğer eksper iki aracı da inceleyecektir. Sizde hasar yok karşı taraf Mercedes olmasına rağmen ağzı burnu yamulmuş görünce siz de sigorta şirketine karşı zan altında kalırsınız anlaşmalı bir durum var sanarlar muhtemelen. Siz en iyisi @Poseidon999 un dediği gibi karşı tarafın üzerine gidin ya da benim dediğim gibi ararsa açmayın hiç bulaşmayın.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynen hiç bulaşmayın. Geçmiş olsun.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt