kasko hasarsızlık filan | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

kasko hasarsızlık filan

Konu, 'Sigorta & Kasko' kısmında byanmaz tarafından paylaşıldı.

 1. byanmaz

  byanmaz SCW Üyesi

  61
  13
  8
  Değerli dostlar,
  dün dur kalk trafikte şerit değiştirirken, şerit değiştirdiğimi gören kamyonet şoförü, bana yol vermemek için gaza bastı. açıktan alıp önüme geçti. böyle durumlarda hiç inatlaşmam, yol verdim. ancak kamyonetin kasası, kabininden daha genişti. Kamyonetin önü geçti ama geniş kasa sol aynamı kırdı. aynanın açma kapama ve ayar mekanizması çalışıyor. ama ayna camı çatladı, yerinden çıktı. ayna kapağı da yerinden çıktı. aynanın şu siyah renk muhafazası da yerinden oynadı. ayna kapama motoru çalışıyor ama ayna tam kapanmıyor.

  elemanla tutanak vs. tutuldu. adam tutanağa, "ben şeridimde giderken şerit değiştirip aynasını kasaya taktı" diye yazdı. ben de size yazdığımı yazdım. krokiyi de ben yan şeride geçmişken, kamyonetin sağ yan, benim sol önden darbe aldık, şeklinde çizdik.

  benim kaskomla adamın trafik sigortası aynı şirket. sizce tahminen hangimize ne kadar kusur bulurlar ? sıfır komple ayna internette 250 lira kadar. serviste herhalde bir o kadar da işçilik boya alırlar. kaza için bana da kusur çıkaracaklarsa, 100- 200 lira için hasarsızlığı bozmak istemem. hasarsızlığı bozmanın maliyeti 4 senede 700 lira filan tutuyor. ne dersiniz ? ya da tamiri yaptırmadan önce sigortacının hangimize ne kadar kusur yazdığını öğrenebilir miyim ?
   
 2. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
  o raporu hiç karıştırma biraz sahtekarlık olacak ama bir başka arkadaşının trafik sigortasından yararlanmak için onunla aranızda rapor tutun o arkadasın senin park halindeki aracının aynasına vurmuş olsun zaten kamyonette bişe yokmuş o adam o raporu atmıştır bile çöpe
   
 3. KeleBenNKk

  KeleBenNKk SCW Ladies

  1.169
  52
  48
  :rolleyes: o arkadaşının trafik sigortası seneye zamlı olacak bunu kim kabul eder
   
 4. byanmaz

  byanmaz SCW Üyesi

  61
  13
  8
  hop, hapis cezası var. bazı sigorta şirketleri uğraşıyor bu tür işlerle: :)
   
 5. KeleBenNKk

  KeleBenNKk SCW Ladies

  1.169
  52
  48

  direkt üçkağıtçılık
   
 6. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
  ya 20 TL bile oynamıyor:) tamam ben sahtekarlık oldugunu söyledim zaten sizde hemen yüklenmeyin aaaaa:)
   
 7. byanmaz

  byanmaz SCW Üyesi

  61
  13
  8
  :)
   
 8. kamikaze

  kamikaze SCW Üyesi

  1.910
  251
  83
  Anlaşmasızlığı açıkça belli bir tutanak olmuş, bence %50 %50 kusur dağıtırlar, kaskoyu bozmaya değmez. Belki de sadece cam değişimi ve ayna tamiri ile sorun kalmayacaktır.
   
 9. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  fiyatını öğrendikten cepten de verebilirsiniz ama dosya açılmışsa aracınıza biraz geç kalınmış olur zaten..
   
 10. 24

  24 SCW Üyesi

  3.413
  179
  63
  puhaha

  Benim bildiğim eğer senin kaskondan çıkacaksa masraf bazı kaskolarda senede bir defaya mahsus olmak üzere ve belirli bir miktara kadar kazalarda hasarsızlığın bozulmuyor...
   

Sayfayı Paylaş