Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jant Seçimii ve Basıklık..

Mrtgzl006

Kayıtlı Üye
Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar. 15gün Sonra Muayenem Var muayeneden sonra jantlarımı değiştirmek istiyorum jant lastik önerileriniz varmıdır? Şuan 18inç 225/40/18 Jant Kullanıyorum 18" 19" arası hangi model yakışır siZcee. Birde yaylarım eibach 3.5, 5lik yay taksam mı ki basık arabayı seviyorum babayigit duruyor ama kararsızım coilover yaptırsam ankaradan nerde kaça yaptırabilirim şimdiden teşekkürler B612_20160911_181224.jpg

Bu mesaj SM-A710F cihazımdan SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

18'' jant 225/35/18 lastik 5 cm eibach yay kullanıyorum ara sıra sürtüyodu altı ama gözümde hala leylek gibiydi :) bende çanaklardan az bi miktar daha düşürdüm şuan gayet memnunum ama daha çok dikkat istiyor lip i kırdım çünkü 19'' takarsan araban biraz hantal kalıyo görüntü açısından güzel bi görüntü elde edersin ;)

Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar. 15gün Sonra Muayenem Var muayeneden sonra jantlarımı değiştirmek istiyorum jant lastik önerileriniz varmıdır? Şuan 18inç 225/40/18 Jant Kullanıyorum 18" 19" arası hangi model yakışır siZcee. Birde yaylarım eibach 3.5, 5lik yay taksam mı ki basık arabayı seviyorum babayigit duruyor ama kararsızım coilover yaptırsam ankaradan nerde kaça yaptırabilirim şimdiden teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 14504

Bu mesaj SM-A710F cihazımdan SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bence arabanın basıklığı çok ideal. Güzel bir jantla desteklenirse çok daha güzel olacaktır.

Aracınızın maşallahı var.
Muayene konusuna değinmek istiyorum jant aralık göbek ölçüleriniz çamurluk ağzına sürtmediği sürece basıklık ile ilgili bir sorun yaşamazsınız.
Muayene de 'araç yere çok yakın, hafif kusur' şeklinde geçersiniz.
Ancak sürtme varsa geçemezsiniz. Yani muayeneyi beklemeden de aracı basabilirsiniz.
Basıklık tercihinde ise şahsi görüşüm Eibach- Sportline yay almanızdır.
5 cm i geçmezseniz sorun yaşamazsınız.
Lakin geçerseniz mecburen coil yaptırmanız gerekecektir.
Eğer 4 cm geçmezseniz işi bilen birinde Soğuk olması kaydı ile pres de yaptırabilirsiniz.

205x55/16 Uygun ve Orjinali yüksek, arabaya dört kişi bindiğini düşünürsen sürekli sürtme yaşarsın ve farklı arızalar çıkar! Sonrası cepten yer!!

Sürtme yaşamak aracı orantısız ve uyumsuz jant ölçülerine bağlıdır.

Herkese Yorumları İçin Çok Teşekkür Ederim 18" artık gözüme Küçük Geliyo 19" Takıp Daha Farklı Durmasını İstiyorum. 19" taksam 5lik yay ile sürtme yaşarmıyım ki arkalarda zaten kamber var biraz.. 20170222_150912.png

Şu janta bittim araç airli ama jant 19inç 5lik yayla bence benm aracımda efsane olur diye düşünüyorum ne dersiniz abilerim kardeşlerim

20170222_150855.png

Jant üstünde ki ET değeri uygun ise (iç-dış göbek uzaklığı) uygunsa 5Cm eibach yay ile (sportline) 4 cm net düşüş sağlarsınız.
Konfor kaybı da yaşamazsınız.
HR yay da iyidir ama sert dir.

Jant üstünde ki ET değeri uygun ise (iç-dış göbek uzaklığı) uygunsa 5Cm eibach yay ile (sportline) 4 cm net düşüş sağlarsınız.
Konfor kaybı da yaşamazsınız.
HR yay da iyidir ama sert dir.
Et değeri bizimkilerde 50 olması gerekiyo diye biliyorum yoksa sürtme sıkıntısı oluyomuş bilginiz varmıdır ondaa et değeri kaç olması gerekiyoo

Geri
Üst Alt