Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jant boyama

Hydra

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar jant boyatan veya bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mi? Jantlarımı mat siyaha boyamayı düşünüyorum.Ya da jantları folyo ile mat siyah kaplama vs. yapıldığını duydum malum sitede videoları var.Ne kadar dayanıklılı ve kalıcı olur.???

Ankarada 4 janta folyo kaplamaya 350 lira fiyat verdiler abi 4 kutu gider kutusu 60 lira 110 da işçilik alırım demişti kalitesine göre değişiyor ama 100 liraya kaplayan da var

jantlarda ciddi çizik/deforme yoksa tavsiye etmem. ille kaplama olacaksa da plasti dip ile yapabilirsin ancak o da aşırı toz çekiyor.

diğer türlü sağlam ve kalıcı olmasını istiyorsan sağlam bir zımpara, arkasından astar arkasından boya. işçilik güzel ve sağlam olursa araba hurdaya çıkana kadar götürür.

ama yine de hiçbir zaman boyanma taraftarı değilim.

Ben plasti dip ile boyadım 6 7 ay oldu bir sorun yaşamadım. Sadece boyarken en az 5 6 kat atmak gerek.

93b080d46e9954f450f6d24c41315c53.jpg

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben plasti dip ile boyadım 6 7 ay oldu bir sorun yaşamadım. Sadece boyarken en az 5 6 kat atmak gerek.

93b080d46e9954f450f6d24c41315c53.jpg

Başarılı eline sağlık güzel olmuş

söktünmü jantları ne kadar zamanını aldı ve kaç kutu kullanman gerekti

Başarılı eline sağlık güzel olmuş

söktünmü jantları ne kadar zamanını aldı ve kaç kutu kullanman gerekti

Hepsini sökerek yaptım ben daha sağlam olsun diye. Sallanarak 2 3 saatte yaptım. 3 kutu yetti bana.

Hepsini sökerek yaptım ben daha sağlam olsun diye. Sallanarak 2 3 saatte yaptım. 3 kutu yetti bana.

o zaman çabuk kuruyo bu meret bende düşünüyorumda azıcık yaz gelsin :D

o zaman çabuk kuruyo bu meret bende düşünüyorumda azıcık yaz gelsin :D

Her katta 10 15 dakika beklemek gerekiyor. Tabi hava sıcakken daha çabuk kuruyor

ben plastidip ile boyamaştım başlıklarda fotoğrafla falan bahsettim öneririm ama şuan kış lastiklerini taktırdım haşat oldu tekrardan boyamak gerekiyor
lastikçideki usta elektrostatik boya mı öyle bir şey dedi jantları ısıtıp üzerine toz halde boyayı atıyolarmış ve sağlam güzel oluyomuş onuda araştırıcam yaza kadar plastidiple kullanıp isterseniz diğer dediğimide araştırabilirsiniz

Geri
Üst Alt