Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İzmir'de Seat Servisi

savas_adem

Kayıtlı Üye
Selamlar,

Aracın 90 bin bakımı geldi. İzmir'de MBU(yetkili servis) bana yakın ancak fiyatlarla ilgili pek bilgim yok. Başka gittiğiniz yer var mı?

Siz 90 Bin bakımı için nelerin değiştiğini servise sordunuz mu ?
Benim bildiğim ekstra bir V kayışı değişiyor ? (aracım 105 binde- Gerçi benim ki ibiza, sizin ki altea'ymış şimdi gördüm...)
Ben 1 kere wosmere
1-2 kere de mbu ya gittim.
Onun harici daha ucuza bakım yaptırmak adına bornova ağaçlı yolda Özel İzmir voswogen servisine gitmiştim.
Şimdi ondan da vazgeçtim 5. sanayide Güven oto'ya yaptırıyorum. Parçaları kendim aldım... Rutin bakım ve V kayışı değişimine 60 lira aldı... 2 bakımdır gidiyorum. Memnunum. Ne de olsa rutin bakım...

Ben MBU dan fiyat aldım. Standart bakım uygulanacakmış 600 kusur lira dediler. Yağ su değişimine de 600 lira vermek açıkcası istemedim. Gaziemir'de Mertel VW servisi var. bir de oradan fiyat alıcam bakalım. Yakın zamanda bir arkadaşım yaptırmış dün söyledi. Memnun kalmış. Gelişmeyi buradan yazıcam.

Siz 90 Bin bakımı için nelerin değiştiğini servise sordunuz mu ?
Benim bildiğim ekstra bir V kayışı değişiyor ? (aracım 105 binde- Gerçi benim ki ibiza, sizin ki altea'ymış şimdi gördüm...)
Ben 1 kere wosmere
1-2 kere de mbu ya gittim.
Onun harici daha ucuza bakım yaptırmak adına bornova ağaçlı yolda Özel İzmir voswogen servisine gitmiştim.
Şimdi ondan da vazgeçtim 5. sanayide Güven oto'ya yaptırıyorum. Parçaları kendim aldım... Rutin bakım ve V kayışı değişimine 60 lira aldı... 2 bakımdır gidiyorum. Memnunum. Ne de olsa rutin bakım...

Ben MBU dan fiyat aldım. Standart bakım uygulanacakmış 600 kusur lira dediler. Yağ su değişimine de 600 lira vermek açıkcası istemedim. Gaziemir'de Mertel VW servisi var. bir de oradan fiyat alıcam bakalım. Yakın zamanda bir arkadaşım yaptırmış dün söyledi. Memnun kalmış. Gelişmeyi buradan yazıcam.

Ben yağı netten aldım mobil1 esp 5-30 95
Filtreyi de n11 den aldım 75 lira civarı tuttu.
V kayışını da mbu'dan 39 liraya almıştım.
Ustaya da 60 lira verdim.
Toplamda 270 liraya bakımı hallettim.

Sizde eğer ustanız varsa n11 den yedek parçalara bakabilirsiniz.
Misal : Seat Altea 1.6 Tdi Bosch Filtre Bakım Seti (2010-2014) - n11.com

İzmir de benim bildiğim tek yer mbu daha önce kendileri ile görüşmüştüm baya ilgililer ama fiyat olarak servis her zaman pahalıdır bu kesin iyi bir usta hem daha fazla parça değiştirip bakım yapar hemde daha uyguna gelir

Ben yağı netten aldım mobil1 esp 5-30 95
Filtreyi de n11 den aldım 75 lira civarı tuttu.
V kayışını da mbu'dan 39 liraya almıştım.
Ustaya da 60 lira verdim.
Toplamda 270 liraya bakımı hallettim.

Sizde eğer ustanız varsa n11 den yedek parçalara bakabilirsiniz.
Misal : Seat Altea 1.6 Tdi Bosch Filtre Bakım Seti (2010-2014) - n11.com
Çok teşekkürler hocam. Valla büyük ihtimalle ustaya yaptırıcam. Parçaları alıp. Link için de ayrıca teşekkür ederim.

Bakım için parçaları n11.com dan aldım arkadaşlar. İşçilik için 80 lira aldılar, ayrıca balatalar temizlendi, şanzıman ve fren hidrolik yağları kontrol edildi. Patlak plaka ampulü vardı onu değiştirdiler. Şimdilik sıkıntı yok görünüyor. Bisey olursa da hez zaman bekleriz dediler. Ücretsiz yol yardımı verdiler 1 yıllık.

Geri
Üst Alt