Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

intercooler mı? yoksa turbo mu ? artk tekmelemiyor?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında - 48 - tarafından paylaşıldı.

1. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    araba geçen haftaya kadar 2 binde turbo açtıktan sonra çok keyifli bir şekilde adamı önden tekme yemişcesine koltuğa yapıştırıyordu..
    şu iki gündür yok..
    bugünde intercoolerin hortumunun yağlı olduğunu gördük yağ mı kaçıyor diye düşündük..yağı öndeki sisten bile dışarı atmıştı..ama araba yağ eksiltmemişti...
    sonra boru daki yağı sildik sonra biraz sıkştırdık...ama yağ yoktu..belki bir damla yada biz orayı silmeyi unuttuk olabilir

2. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    Abi turbo ve intercooler hortumlarını kontrol edin. yırtılmış veya 2 borunun birleştiği yerden sekmanı çıkmış hava kaçırıyor olabilir. eğer dip gaz yaptığında arkanda siyah duman varsa bu dediğim olmuştur.

3. rallier_61

rallier_61 SCW Üyesi

280
    6
    18
    intercoolerdan dönüş dirsek sonrası; yumuşak hortuma bağlantı-ek noktasında bende de var hafif bir yağlanma.. terleme diyorlar ama doğru mudur bilmiyorum.. eksiltme yok bende ama sis farına kadar da ulaşmamıştı.. benim intercooler sağ sis farının arkasında; sizinki ortada olmuyor muydu?

4. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    1.9 130 luk tdi sport intercoolerı 1.4 tdi ile aynı yerde ve aynı büyüklükte. tdi cupra 160 lık olanların ön tamponun ortasında ve yaklaşık 4 kat daha büyük :)

5. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    farklı bi açıdan yaklaşıcam olaya ama oralarda havalarda ani bi sıcaklık artışı oldu mu Varol abim.. :)

6. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    nazar degdı abım umarım en kısa surede bulursun arızayı

7. JoSepHH23

JoSepHH23 SCW Üyesi

2.382
    138
    63
    bak bu olay kotymus gercektnde cunkı cupra tamponda ıntercooler hava alamıyor ve bu illakı aracın gucunu etkıledgını dusnuyorum.varol abı ıntercoolerı taşısın bence :)

8. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    bende aynı düşündüm ya bir kaçak yada yırtılma şimdi sildim salı günü öğleden sonra boşum söküm baktıracağım inşeALLAH

evt inter cooler aynı yerde tek bir farkla benden önceki sahibi cupra tampon taktığı için hava alma olayı biraz zor yolları yapılsada kapalı kasalar ardında

hiç sorma hem de ne artış yiğit..bi gün önce donarken şimdi tişört şort kavrulmaya başladık

inşeALLAH bulacağız en kısa zamanda

9. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    Sıcak havaların hissedilir derecede aracın turbosunu etkiliyor cupra tamponla birleşince dahada etkiliyor.Bunu şöyle havanın az soğuduğu birgün gece dene abi aradaki farkı görmen açısından!

xx

10. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    gece ilk fırsatta bakayım..

Sayfayı Paylaş