Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

Kıa ve hyundaı yenı dızel motorları ıle hem teknolojı hemde altyapı olarak vw den daha ıyıler.....Vw 1.6 dızelde 105 hp adamlar 1.6 128 hp güç cıkartıyorlar.Bu guclerı adamlar motor teknolojılerı kotu oldugundan dolayı almıyor.Demek ıstedıgım senın 1.9 tdı 130 hp yı adamlar 1.6 dan alıyorlar.Bırde benzınlıde 1.6 motorları var 140 hp sasırmamak elde degıl....

bence ne kadar beygir aldığından ziyade, bu beygiri ne kadar süre ile alabileceği..sadece motor olarak bakarsak,benim aracımın motoruna sahip araçlar güzel bakıldığı sürece sıkıntı çıkarmayacak araçlar..motor ömrü ortada..ayrıca olay sadece motorda bitmiyor..aracın tamamı önemli bence..son derece basit bir örnek vereyim..hyundai 250.000 liraya genesis satmaya çalışıyor..kaç kişi bunu alır? adam gider o paraya mis gibi mercedes-bmw alır..ve öyle de oluyor zaten..(herşey bir yana,onlar 1.6dan 140 hp alıyorsa, vw de 1.4 ten 180 hp alıyor..)

ÜReticinin, ana amacı, en düşük hacimden en yüksek beygiri almak değildir, yasalar ile sınırlı / vergi dilimini belrileyen emisyon + ekonomi + yeterli performans + makul ömür + sessizlik + üretimde düşü maliyet gibi etkenlere bakarlar.

Tam tersi Hyundai Fiat tan çok daha üstün bir firmadır:)
Sadece bizim ülkede ki eralara getzlere bakarak değerlendirmeyin bunu adam burada 250 bine genesis satamayabilir ama amerikada her sınıfta liderliğe oynuyor araçları hepside ödüllü. hybrid inden tut 1.6 turbo 208hp lik motoruna kadar var.
İleride vw tahtından olucak deseler bana yaparsa hyundai yapar derim demedi demeyin:) 90larda Hondanın Toyotanın ivmelenmesini şuan kendileri yapıyorlar.

Buyrun inceleyin.
Hyundai Motor America: New Cars, Sedans, Coupes, SUVs, Compacts, Luxury, Performance Vehicles

Diğer konuya da dönersek multijetlerin sadece ucuz olduğu için taksi oldukları doğru değildir. Geçen ay 1.3 albeaya bindim ve 730 bindeydi adam yemin etti kapak açtırmadım diye.
Periyodik dışında sadece turbo değiştirdim dedi. (1 kere)
Havalimanında aynı araçla milyon deviren arkadaşı varmış rektifiye olmadan.
TDİ yapar yapamaz demiyorum ama ön yargılı olmayın. Bu gezegende sağlam araç sağlam motor yapan sadece VW değil.:)

Hyundai konusunda Ahmet'e katılıyorum, 2010 yılında Hyundai Elantra ABD' de yılın 1.si seçilmişti tasarım olarak. Genesis'i Mersoların yanına koymuşlar anlamamıştım önceleri, dikkatli bakınca Huyndai olduğunu gördüm...

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Konu uçmuş,ibiza-punto olmuş tdi-tjet jetta fiorino falandı filandı..Arkadaşlar araba alacak arkadaş ne istiyor o önemli.Alacağı arabadan ne bekliyor?Yakıtmı konformu performansmı ??? Bikaç arkadaşın karşılaştırması güzeldi.Özellikle iki aracıda kullanan arkadaşların deneyimleri dikkate alınmalı.Yoksa bana kalırsa hangi iki araçtan daha temiz ve daha genç olanını bulabiliyosan fiyat endeksinde de paralellikle onu al diyebilirim afaki olarak..

Sizler hala çok farklı dusunuyorsunuz.Vw kotu kaka vs dıyen yok ama Vw nın müşterilerini kazıkladıgı ortada....

Bir marka önceden dizel üretimi yapmadı dıye şimdide yapamıyacagı anlamı cıkarılamaz yuklenemez.Bunun en guzel ornegı subarıdadır.Dizel boxer motoru uretmişlerdir.Kıa ve hyundai dizel teknolojılerı ve aldıkları gucleri ortaya koymuşlardır.Eskiden dizel motor uretmekle bu işin kralı olunmaz.

Fiat grubu dizeller enjektoe degısımı 250-300 km de olmaktadır.Pisayadakı taksıcı bu 1,3 multıjetlerı ucuz oldugu ıcın almıyor.Adam 80 bın kmde turbo gıden aracı ne yapsın eger oyle olsaydı bu kadar yaygın olmazdı.80 bın km onlar ıcın bir ayda yaptıkları kmdır.

Burada aracları konusuyoruz.Herhangi bir markanın fanatiği olarak buraya yazmayın derim.Markaların artılarını eksılerını tarafsız gozle bakıp yazamazsak dogruyu bulamayız.Uzun zamandır vw dizel benzinli araclarını kullandım ve neyın ne oldugunu cok ıyı bılıyorum.Bu yuzden bıldıgım seylerı tekrar yazmayın.

Vw müşterilerini hep kazıklıyor dıyorum ve eklıyorum.1,3 multıjet servıste bakımı 150 tldır.Benım benzınlı aracım bıle 150 tlye servıste bakım yaptıramıyorum.
Rakıplerının bır cogu vw daha guncel araclar satmaktadır.Dizel motorlarda rakıpleri 130 hp ve uzerıne dogru gıderken vw daha yenı 105 hplık bır motor cıkarttı.Birçok markada start-stop eklenmişken vw daha yeni koymaya baslayacak.....

Tarafsız olun ve eksikleri millet gıbı cıkaralım dedım kimse yazamadı.Benim kullandıgım kasa seatın en sorunsuz kasası olarak gecer ama kronık sorunları mevcuttur.Bunları yazamayacak kadar çok sevıyorsunuz vwnı....

Ben VW i savunmuyorum TDİ daha sağlamdır daha tecrübeli dedim.Ki konunun Volkswagen in satış politikasıyla ne alakası var ?

Ben önceki mesajlarımdada yazdım fiesta grande punto kullandım 2 tane corsam oldu bu 2. ibizam bilmeden etmeden sallamıyorum.

Tarafsız olun demişsiniz 1 sayfa önceye bakarsanız ibizam olduğu halde punto daha az yakıyor daha sessiz yazdım..

arkadaşlar hepinize öncelikle çok teşekkürler.öğretmen arkadaşım yorumlardan sonra puntosu olan bikaç tanıdık bulmuş,araçlar hakkında istediği olumlu görüşler alamayınca ibizaya daha çok yöneldi.şu an daha çok 6l kasa ibiza benzinli elegance ya da stylance bakıyoruz.arkadaş için yakıt tüketiminden ziyade daha çok performans ve donanım önemli.bakalım hayırlısı.ama bence iki araçtan hangisinin daha temizini bulursak onu almak daha mantıklı.

bence ne kadar beygir aldığından ziyade, bu beygiri ne kadar süre ile alabileceği..sadece motor olarak bakarsak,benim aracımın motoruna sahip araçlar güzel bakıldığı sürece sıkıntı çıkarmayacak araçlar..motor ömrü ortada..ayrıca olay sadece motorda bitmiyor..aracın tamamı önemli bence..son derece basit bir örnek vereyim..hyundai 250.000 liraya genesis satmaya çalışıyor..kaç kişi bunu alır? adam gider o paraya mis gibi mercedes-bmw alır..ve öyle de oluyor zaten..(herşey bir yana,onlar 1.6dan 140 hp alıyorsa, vw de 1.4 ten 180 hp alıyor..)

Harun atladıgın nokta 1,6 140hp 180 nm motor Vw gıbı turbo değil Atmosferik ...........

arkadaşlar hepinize öncelikle çok teşekkürler.öğretmen arkadaşım yorumlardan sonra puntosu olan bikaç tanıdık bulmuş,araçlar hakkında istediği olumlu görüşler alamayınca ibizaya daha çok yöneldi.şu an daha çok 6l kasa ibiza benzinli elegance ya da stylance bakıyoruz.arkadaş için yakıt tüketiminden ziyade daha çok performans ve donanım önemli.bakalım hayırlısı.ama bence iki araçtan hangisinin daha temizini bulursak onu almak daha mantıklı.

Hayırlı olsun.....

Gazihanın bır yazısı vardı X sitede....Güncel dizeller içerisinde en saglam altyapı Hyundaide dıye belırtmıştı.

Geri
Üst Alt